Premierliga: Arsenal potopio Bilićev West Ham, poraz Manchester Citya od Chelsea

Subota, 03. prosinca 2016. 15:13 Napisao/la  SC

Utakmice 14. kola: Manchester City - Chelsea 1:3, Crystal Palace – Southampton 3:0, Stoke – Burnley 2:0, Sunderland – Leicester 2:1, Tottenham – Swansea 5:0, WBA – Watford 3:1, West Ham - Arsenal 1:5

West Ham Slavena BIlića doživio je težak domaći poraz od Arsenala. Gosti su pobijedili sa čak 5:1, a hat trick je pogodio Alexis Sanchez.

Tottenhem je napunio mrežu Swansea, dvostruki strijelci bili su Kane i Eriksen.

Leicester je i dalje neprepoznatljiv, te je upisao novi poraz. Sunderland je slavio pogotcima u drugom dijelu.

Nogometaši Manchester Citya u domaćem su derbiju poraženi od Chelsea. Gosti su autogolom doveli domaće u vodstvo, a zatim uspjeli preokrenuti rezultat.

Chelsea je zaprijetio prvi u 15. minuti kada je Hazard snažno pucao, a lopta je prošla par centimetara kraj desne stative. Vratar Courtois je sjajno reakcijom zaustavio pokušaj Aguera koji je pucao pod prečku. U 43. minuti De Bruyne je ubacio u šesnaesterac , a Aguero je pucao glavom pored desne stative.

U samoj završnici prvog dijela Cahill je pokušao očistiti centaršut iz peterca, ali je pogodio svoju mrežu za vodstvo Manchester Citya od 1:0.

Nastavak je otvorio De Bruyne koji je na muke stavio gostujućeg vratara, ali Courtois ipak uspjeva zasutaviti udarac. Isti igrač u 57. minuti pogađa prečku. Tri minute kasnije Chelsea uspjeva izjednačiti.

Fabregas je centrirao, Costa prihvatio i odmah pospremio loptu u mrežu za 1:1. Novi gol Chelesa daje u 70. minuti. Režiser solo akcije bio je Willian pogodivši donji lijevi kut za 1:2.

Konačnih 1:3 postavlja Hazard iz solo akcije u 90. minuti. Dva crvena kartona podijelio je sudac u nadoknadi, prvo Agueru u 96. zbog starta na Davidu Luizu, a zatim i Fernandinhu u 98. zbog hvatanja Fabregasa za vrat. Potom je nastala opća gužva i tučnjava u koju su se uključili i navijači.

Chelsea je pobjedom ostao na vrhu ljestvice.

MANCHESTER CITY: Bravo, Otamendi, Stones (78 Iheanacho), Kolarov, Navas, fernandinho, Gundogan (76 Toure), Sane (69 Clichy), De Bruyne, Silva, Aguero

CHELSEA: Courtois, Azpilicueta, Luiz, Cahill, Moses, Kante, Fabregas, Alonso, Pedro (50 Willian), Costa (85 Chalobah), Hazard (90+4 Batshuayi)

Utakmice 14. kola: Manchester City - Chelsea 1:3 (Cahill 45-ag/ Costa 60, Willian 70, Hazard 90),Crystal Palace – Southampton 3:0 (Benteke 33, 85, Tomkins 36), Stoke – Burnley 2:0 (Walters 20, Muniesa 35), Sunderland – Leicester 2:1 (Huth 64-ag, Defoe 77/Okazaki 80), Tottenham – Swansea 5:0 (Kane 39, 49, Son Heung-Min 45+1, Eriksen 70, 90+2), WBA – Watford 3:1 (Evans 16, Brunt 34, Phillips 90+1/Kabasele 59), West Ham - Arsenal 1:5 (Carroll 83/ Ozil 24, Sanchez 72, 80, 87, Oxlade-Chamberlain 84)