Premierliga: Pobjede favorita obilježile šesto kolo, Manchester United uspio slaviti s igračem manje

Subota, 27. rujna 2014. 17:46 Napisao/la  SC

Rezultati 6. kola: Manchester United - West Ham 2:1, Hull - Manchester City 2:4, Chelsea - Aston Villa 3:0

U posljepodnevnim susretima šestoga kola engleskog nogometnog prvenstva favoriti su odnosili bodove. Odnosi se to na oba kluba iz Manchestera te na londonski Chelsea. Izabranici Josea Mourinha nisu imali previše problema protiv Aston Ville. Golovima Oscara u prvom poluvremenu, odnosno Diega Coste i Williana u nastavku susreta Chelsea je ostao na prvom mjestu ljestvice. Konačno je do pobjede došao i Manchester United, golovima Rooneya i Van Persiea uspijela je momčad Louisa Van Gaala slomiti West Ham, i što je za njih najvažnije, očuvati stečeno vodstvo unatoč isključenju Waynea Rooneya pola sata prije kraja.

Do bodova je kod Hulla došao Manchester City, uz dva pogotka Edina Džeke Hull je pao rezultatom 4:2. Nikica Jelavić za domaćine je odigrao cijeli susret. Do pobjede je kod kuće došao i Southampton pobjedivši QPR 2:1, a slavlje je upisao i Crystal Palace protiv Leicestera rezultatom 2:0. Susret bez pogodaka odigrali su Sunderland i Swansea.

U posljednjem susretu dana Arsenal i Tottenham odigrali su 1:1

Premierliga - rezultati 6. kola:

Manchester United - West Ham 2:1 (Rooney 5, Van Persie 22/Sakho 37), Sunderland - Swansea 0:0, Chelsea - Aston Villa 3:0 (Oscar 7, Diego Costa 59, Willian 79), Hull - Manchester City 2:4 (Mangala 21-ag, Hernandez 32-11m/Aguero 7, Džeko 11, 68, Lampard 87), Southampton - QPR 2:1 (Bertrand 54, Pelle 68/Austin 66), Crystal Palace - Leicester 2:0 (Campbell 52, Jedinak 55), Arsenal - Tottenham 1:1 (Oxlade-Chamberlain 74/Chadli 56)