ENGLESKO PRVENSTVO

Andrej Kramarić igrao u porazu Leicestera

Subota, 26. prosinca 2015. 18:00 Napisao/la  SC

Rezultati 18. kola: Aston Villa - West Ham 1:1, Liverpool - Leicester 1:0, Southampton - Arsenal 4:0

Nogometaši Leicestera doživjeli su drugi poraz ove sezone. Na Anfieldu je pogotkom belgijskog napadača Christiana Bentekea Liverpool slavio s minimalnih 1:0 i tako došao do nove pobjede nakon gotovo mjesec dana u engleskom prvenstvu. Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za pobjednike dok je Andrej Kramarić u sastavu Leicestera igrao u posljednjih deset minuta susreta.

Pobjedom se na Etihadu protiv Sunderlanda osladio i Manchester City koji je već u prvih dvadesetak minuta s tri pogotka načeo goste. Zabijali su Sterling, Yaya Toure, Bony i De Bruyne za novo slavlje građana. Slaviti ponovo nije uspio Chelsea koji može žaliti za bodovima protiv Watforda na Stamford Bridgeu.

Domaći su poveli golom Diega Coste nakon što je korner Williana do njega preusmjerio Cahill. Gosti se vraćaju do poluvremena pogotkom Deeneya iz kaznenog udarca kojeg je zbog nehotičnog igranja rukom u svom kaznenom prostoru skrivio Nemanja Matić. U nastavku Watford vodi golom Ighala nakon što se lopta odbija od Cahilla i vara Courtoisa, a na konačnih 2:2 postavlja Diego Costa, sjajno uposlen od strane Williana s desne strane.

Chelsea je u 79. minuti mogao do punog plijena, Oscar je imao kazneni udarac no promašio ga je pa su bodovi ostali podjeljeni.

U gostima kod fenjeraša Aston Ville zapeo je West Ham Slavena Bilića, bilo je 1:1. Domaće pobjede ostvarili su i Tottenham protiv Norwicha odnosno Swansea protiv West Broma. Bodove su u utakmici bez golova podijelili Bournemouth i Crystal Palace.

Premierliga - 18. kolo, rezultati: Aston Villa - West Ham 1:1 (Ayew 62-11m/Cresswell 45+2), Liverpool - Leicester 1:0 (Benteke 63), Chelsea - Watford 2:2 (Diego Costa 32, 65/Deeney 42-11m, Ighalo 56), Manchester City - Sunderland 4:1 (Sterling 12, Yaya Toure 17, Bony 22, De Bruyne 54/Borini 59), Swansea - WBA 1:0 (Ki 9), Tottenham - Norwich 3:0 (Kane 26-11m, 42, Carroll 80), Bournemouth - Crystal Palace 0:0, Newcastle - Everton 0:1 (Cleverley 90), Southampton - Arsenal 4:0 (Martina 19, Long 55, 90, Fonte 69)