ENGLESKO PRVENSTVO

Manchester City poražen na svom stadionu

Subota, 30. kolovoza 2014. 18:08 Napisao/la  SC

Rezultati: Manchester City - Stoke 0:1, Swansea - WBA 3:0, Newcastle - Crystal Palace 3:3

Nakon remija Manchester Uniteda protiv Burnleya niti drugi klub iz toga grada nije došao do pobjede. Štoviše, jedan od pretendenata na naslov engleskog prvaka i branitelj naslova Manchester City upisao je domaći poraz od Stoke Cityja. Unatoč dominaciji slavili su gosti pogotkom Dioufa u 58. minuti. Pokušao je Manuel Pellegrini dati sve kjarte u napad u posljednjih pola sata, no njegovi igrači nisu mogli postići pogodak pored iznimno raspoloženog vratara gostiju Asmira Begovića. Dramatično je bilo i u Newcastleu u utakmici punoj preokreta koju su domaćini odigrali protiv Crystal Palacea. Iako je domaća momčad imala pobjedu u rukama golom braniča Williamsona u 88. minuti, za bod gostiju zabio je bivfši igrač Mancheester Uniteda Wilfried Zaha u šestoj minuti sudačke nadoknade. Swansea je upisao i treću pobjedu uvjerljivo svladavši WBA (3:0), domaće je slavlje upisao i QPR protiv Sunderlanda rezultatom 1:0. Važne gostujuće bodove upisao je Southampton koji je u istočnom Londonu bio bolji od West Hama s 3:1.

Premierliga, 3. kolo - rezultati

Manchester City - Stoke 0:1 (Diouf 58)

MAN CITY: Hart - Kolarov, Demichelis, Kompany, Sagna - Silva, Yaya Toure, Fernando (38 Fernandinho), Nasri (63 Jesus Navas) - Jovetić (63 Džeko) - Aguero

STOKE: Begović - Pieters, Wilson, Shawcross, Bardsley - Moses (80 Muniesa), N'Zonzi, Whelan, Walters (46 Odemwingie) (65 Adam) - Diouf - Crouch

Swansea - WBA 3:0 (Dyer 2, 71, Routledge 24)

SWANSEA: Fabianski - Taylor, Williams, Amat, Rangel - Shelvey (84 Carroll), Ki - Routledge (66 Montero), Sigurdsson, Dyer - Bony (76 Gomis)

WBA: Foster - Davidson (72 Gamboa), Olsson, Dawson, Wisdom - Brunt (72 Morrison), Mulumbu, Gardner, Berahino - Dorrans (46 Sessegnnon), Brown

Newcastle - Crystal Palace 3:3 (Janmaat 37, Aarons 73, Williamson 88/ Gayle 1, Puncheon 48, Zaha 90+6)

NEWCASTLE: Krul - Haidara, Coloccini, Williamson, Janmaat (79 Anita) - De Jong (79 Perez), Colback - Gouffran (67 Aarons), Cabella, Sissoko - Riviere

CRYSTAL PALACE: Speroni - Kelly, Delaney, Dann, Mariappa - Bolasie (83 Murray), Ward, Jedinak, Puncheon - Chamakh (52 Campbell) - Gayle (70 Zaha)

West Ham - Southampton 1:3 (Noble 27/Schneiderlin 45, 68, Pelle 83)

WEST HAM: Adrian - Cresswell, Reid, Tomkins, O'Brien - Kouyate, Noble - Vaz Te (58 Diame), Zarate (57 Morrison), Downing - Cole (79 Valencia)

SOUTHAMPTON: Forster - Bertrand, Yoshida, Fonte, Clyne - Davis, Schneiderlin, Ward-Prowse (71 Cork) - Tadić, Long (66 Ramirez) - Pelle

QPR - Sunderland 1:0 (Austin 45)

QPR: Green - Hill, Ferdinand, Caulker, Isla - Hoilett (83 Traore), Barton, Mutch, Phillips - Fer (90 Taarabt) - Austin (69 Zamora)

SUNDERLAND: Mannone - van Aanholt, Brown, O'Shea, Vergini (82 Altidore) - Rodwell (69 Giaccherini), Catermole, Larsson - Wickham, Johnson - Fletcher (69 Buckley)