Premierliga: Manchester City nastavio dominaciju i pohod na titulu, remi Manchester Uniteda

Subota, 01. prosinca 2018. 18:08 Napisao/la  SC
Ilkay Gundogan (Manchester City)

Nastavio je Manchester City svoju ovosezonsku dominaciju engleskim prvenstvom svladavši Bournemouth 3:1.

Goste je načeo Bernardo Silva u 16. minuti, no momčad Eddieja Howea izjednačila je uoči stanke golom Wilsona.

Ipak, Pepovi su momci u drugom poluvremenu stavili nogu na gas, pa su Raheem Sterling i Ilkay Gündogan donijeli još tri boda na Etihad.

Jose Mourinho stvarno živi na rubu. Nakon brojnih kikseva ove sezone te neočekivanih preokreta i izvlačenja, Portugalčev Manchester United izgleda kao pravi rulet. United je remizirao na gostovanju kod Southamptona 2:2.

No dobro su crveni vragovi i prošli jer su gubili 2:0.

Tragedija je krenula već u 13. minuti, kada je De Geu svladao Armstrong, a situacija još gora postaje sedam minuta kasnije kada 2:0 za Southampton postavlja Soares.

Ipak, uspio se United trgnuti, pa već u 33. minuti na Rashfordovu asistenciju zaostatak smanjuje Lukaku.

I poput domaćina, i United brzinski zabija i drugi pogodak. Šest minuta nakon smanjenja zaostatka dolazi do izjednačenja, a gol zabija Herrera, na asistenciju, Rashforda.

Utakmice 14. kola: Crystal Palace - Burnley 2:0 (McArthur 16, Townsend 77), Huddersfield - Brighton 1:2 (Jorgensen 1/ Duffy 45+4, Andone 69), Leicester - Watford 2:0 (Vardy 12-11m, Maddison 23), Manchester City - Bournemouth 3:1 (Silva 16, Sterling 57, Gundogan 80/ Wilson 44), Newcastle - West Ham 0:3 (Chicharito 11, 63, Anderson 90+3), Southampton - Manchester United 2:2 (Armstrong 13, Soares 20/ Lukaku 33, Herrera 39)