Premierliga: Leicester i Man. United podijelili bodove, City nadigrao Southampton

Subota, 28. studenog 2015. 18:08 Napisao/la  SC

Utakmice 14. kola: Bournemouth - Everton 3:3, Aston Villa - Watford 2:3, Crystal Palace - Newcastle 5:1, Manchester City - Southampton 3:1, Sunderland - Stoke City 2:0, Leicester - Manchester United 1:1

Leicester i Manchester United podijelili su bodove. Završilo je 1:1 u utakmici u kojoj su gosti imali posjed lopte, ali teško probijali Leicesterovu obranu.

Leicester je poveo u 24. minuti golom Vardya nakon precizne asistencije Fuchsa. Vodstvo domaćih mogao je povećati Manrez u 31. minuti, no De Gea je obranio. U prvoj i jedinoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Manchester United je izjednačio pogotkom Schweinsteigera. Blind je izveo korner, Njemac bio najviši u skoku i pospremio loptu u mrežu.

Schweinsteiger je drugo poluvrijeme otvorio udarcem glavom u 49. minuti, ali domaći je vratar sjajno reagirao. U 66. minuti Leicester je mogao doći u vodstvo, Ulloa je uputio odličan udarac, ali je i gostujući vratar odlično reagirao.

LEICESTER: Schmeichel, Simpson (80 De Laet), Morgan, Huth, Fuchs, Mahrez, Kante, Drinkwater, Albrighton (70 Schlupp), Okazaki (60 Ulloa), Vardy

MANCHESTER UNITED: De Gea, McNair, Smalling, Blind, Darmian, Carrick, Schweinsteiger, Young, Mata, Martial, Rooney (68 Depay)

Nogometaši Manchester Citya slavili su na domaćem terenu protiv Southamptona 3:1 i zadržali vodeću poziciju barem do završetka utakmice između Leicestera i Manchester Uniteda koji sada imaju bod odnosno dva manje.

Golijadu su priredili Bournemouth i Everton, završilo je 3:3, te Crystal Palace koji je zabio čak pet golova Newcastleu. Zanimljivo, Bournemouth je gubio 2:0 do 80. minute kada se "otovorilo". Zabili su Smith i Stanislas, a zatim je Everton poveo 3:2 u petoj minuti sudačke nadoknade, no domaći su izjednačili u osmoj minuti sudačke nadoknade.

Utakmice 14. kola: Bournemouth - Everton 3:3 (Smith 80, Stanislas 87, 90/ Mori 25, Lukaku 35, Barkley 90), Aston Villa - Watford 2:3 (Richards 41, Ayew 90/ Ighalo 17, Hutton 69 ag, Deeney 85), Crystal Palace - Newcastle 5:1 (McArthur 14, 90, Bolasie 17, 47, Zaha 41/ Cisse 10), Manchester City - Southampton 3:1 (De Bruyne 9, Delph 21, Kolarov 70/ Long 50), Sunderland - Stoke City 2:0 (Van Aanholt 82, Watmore 84), Leicester - Manchester United 1:1 (Vardy 25/ Schweinsteiger 45)