Premierliga: Liverpool osvojio bod protiv Arsenala u 90., Leicester dostigao Topnike

Srijeda, 13. siječnja 2016. 23:07 Napisao/la  SC

Utakmice 21. kola: Chelsea - West Brom 2:2,  Liverpool - Arsenal 3:3,  Tottenham - Leicester 0:1

Liverpool i Arsenal odigrali su aktaktivan derbi sa šest pogodaka i bez pobjednika. Liverpool je bez Lovrena uspio osvojiti bod pogotkom Allena u 90. minuti nakon više od dvadesetak minuta pritiska tijekom kojega igrači Arsenala nisu izlazili iz kaznenog prostora. Kako je snijeg sve više padao, tako je padala igra Arsenala.

Arsenal je ostavio bolji dojam u prvih sat vremena, ali nakon što je Giroud u 55. minuti doveo goste u vodstvo na Anfieldu, momčad Arsenea Wengera počela je čuvati rezultat i odustala od igre. Kazna je stigla u 90. minuti.

Pogotkom Roberta Hurta u 83. minuti Leicester je pobijedio Tottenham i dostigao Arsenal na vodećoj poziciji. Njemački stoper preciznim udarcem glavom poslao je loptu u gornji kut, Leicester je jednim pogotkom osvojio tri boda i ponovo pokazao da ove sezone misli ozbiljno konkurirati za naslov prvaka.

Da Chelsea nije tek tako izašao iz krize pokazao je West Brom, koji je na Stamford Bridgeu osvojio bod.

Manchester City opet nije postigao pogodak! Uzalud dominacija kada napadači nisu u formi.

Utakmice 21. kola: Chelsea - West Brom 2:2 (Azpilicueta 20, McAuley 73-ag/Gardner 33, McClean 86), Man. City - Everton 0:0, Southampton - Watford 2:0 (Long 17, Tadić 73), Stoke - Norwich 3:1 (Walters 49, Joselu 67, Bennett 78-ag/Howson 55), Swansea - Sunderland 2:4 (Sigurdsson 21-11m, Ayew 40/Defoe 3, 61, 85, van Aanhort 49), Liverpool - Arsenal 3:3 (Firmino 10, 19, Allen 90/Ramsey 14, Giroud 25, 55), Tottenham - Leicester 0:1 (Hurt 83)