Premierliga: Liverpool do nove pobjede zahvaljujući dvostrukom strijelcu Salahu, poraz Chelsea

Subota, 14. prosinca 2019. 15:30 Napisao/la  SC
Salah i Mane (Liverpool)

Nogometaši Liverpoola novom su pobjedom odmakli na prvom mjestu prvom ratitelju Leicesteru.

Liverpool je bez ozlijeđenog Lovrena pobijedio Watford 2:0.

Dvostruki strijelac bio je Salah u 38. i 90. minuti.

Liverpool je igrao doslovno koliko mu je trebalo, a prvi put na gol je zapucao tek u 25. minuti, no u 38. je slomio goste.

Watford je loše izveo korner i domaćini su u tri poteza došli do vodstva.

Robert Firmino je fantastičnim potezom lansirao u kontru Sadija Manea koji proigrava Salaha, a Egipćanin je majstorskim potezom prebacio loptu na desnu nogu i pogodio rašlje za 1:0.

Do drugog gola Salaha VAR je poništio gol Manea zbog zaleđa, a Senegalac, Salah i ostali su se poigravali pred Fosterovim golom u situacijama koje su morali riješiti golovima.

Promašaji ih nisu koštali, a Salah je krasnim golom na samom kraju potvrdio pobjedu Liverpoola.

Lopta se nakon Maneova udarca našla u nogama Divocka Origija koji ju je proslijedio do Salaha, a on skoro iz mrtvog kuta petom kroz noge Mariappe zabio za konačnih 2:0.

Chelsea je poražen  od Bournemoutha u samoj završnici susreta nakon što je Gosling zatresao mrežu u 86. minuti.

Isprva sudac Graham Scott nije priznao pogodak, ali je nakon intervencije VAR-a semafor u Londonu otkucao 0:1 u korist Bournemoutha.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić ušao je u igru u 65. minuti utakmice i dobio žuti karton.

Utakmice 17. kola: Liverpool - Watford 2:0 (Salah 38, 90), Burnley - Newcastle 1:0 (Wood 58), Chelsea - Bournemouth 0:1 (Gosling 86), Leicester - Norwich 1:1 (Krul 38-1g/ Pukki 26), Sheffield - Aston Villa 2:0 (Fleck 50, 73), Southampton - West Ham 0:1 (Haller 37)

Poredak: Liverpool 49, Leicester 39, Manchester City 32, Chelsea 29, Sheffield 25, Manchester United 24....