Premierliga: Lingard donio bod Man. Unitedu pogotkom u 91. minuti, Kane ruši rekorde

Utorak, 26. prosinca 2017. 18:09 Napisao/la  SC
Harry Kane (Tottenham)

Manchester United izbjegao je poraz na Old Traffordu pogotkom u 91. minuti, kada je Lingard u gužvi ostao sam i loptu poslao u lijevi vratarov kut.

Momčad Josea Mourinha došla je do boda zahvaljujući dvama pogocima Ligarda, koji je od 46. minute igrao umjesto Ibrahimovića.

Chelsea je pobjedom stigao na bod do Man. Uniteda.

Boxing Day 2017. godine posebno će ostati u sjećanju Harryju Kaneu.

U pobjedi (5:2) Tottenhama protiv Southamptona, Kane je  ostvario šesti hat-trick ove godine, što nikome u povijesti Premierlige nije uspjelo.

Ujedno je ovo njegov drugi uzastopni hat-trick, a to je već napravio jednom ove sezone, u svibnju.

Ukupno je Kane ove godine zabio 56 golova u 52 utakmice u svim natjecanjima za Tottenham (49) i Englesku (7).

Samo su Edinson Cavani i Lionel Messi (50) zabili više za klub u ligama petice ove godine.

U Premierligi zabio je 39 golova u 36 utakmica te tako srušio rekord Alana Shearera iz 1995. koji je zabio 36 goloa u 42 nastupa.

Nikole Vlašića nije bio u sastavu Evertona.

Dejan Lovren s klupe je odgledao uvjeljivu pobjedu Liverpoola kojom borba za drugo mjesto postaje još zanimljivija.

Utakmice 20. kola: Liverpool - Swanse 5:0 (Coutinho 6, Firminio 52, 66, Alexander-Arnold 65, Oxlande-Chamberlain 82),  Tottenham - Southampton 5:2 (Kane 22, 39, 67, Alli 49, Heung-Min 51/Boufal 64, Tadić 82),         Bournemouth - West Ham 3:3 (Gosling 29, Ake 57, Wilosn 90+1/Collins 7, Arnautovic 82, 89), Chelsea - Brighton 2:0 (Morata 46, Alonso 60), Huddersfield - Stoke 1:1 (Ince 10/Sobhi 60), Man. Utd. - Burnley 22 (Lingard 53, 90+1/Barnes 3, Defour 36), Watford - Leicester (Wague 45, Doucoure 65/Mahrez 37), West Brom - Everton 0:0

Poredak: Man. City 55 (19), Man. united 43, Chelsea 42, Liverpool 38,  Tottenham 37,...