Premierliga: Slaven Bilić ostvario prvu pobjedu, WBA slavio u derbiju začelja

Subota, 28. studenog 2020. 15:33 Napisao/la  SC
Slaven Bilić

Slaven Bilić ostvario je prvu pobjedu u Premierligi na klupi WBA.

Pogotkom Gallaghera momčad WBA osvojila je tri boda u derbiju začelja  koji je prema prilikama mogao završiti svakojako.

Golom Pascala Groosa iz jedanaesterca u drugoj minuti sudačke nadoknade vremena nogometaši Brightona spasili su se poraza od Liverpoola na domaćem terenu u utakmici 10. kola Premierlige i na taj način kreirali veliko iznenađenje.

Redsi su poveli pogotkom Jota u 60. minuti, a još su dva puta zatresli mrežu domaćina, ali su golovi Salaha i Manea poništeni zbog zaleđa nakon intervencije VAR-a.

No, Jurgen Klopp na kraju može biti i zadovoljan, budući da je Maupay u 20. minuti propustio realizirati najstrožu kaznu.

Nogometaši Burnleyja teško su nastradali na gostovanju u Manchesteru.

Mahrez triput, Mendy i Torres donijeli su Cityju uvjerljivu pobjedu.

Rezultati 10. kola: WBA - Sheffield United 1:0 (Gallagher 13), Brighton – Liverpool 1:1 (Groos 90+2/Jota 60), Manchester City - Burnley 5:0 (Mahrez 6, 22, 69, Mendy 41, Torres 67), Everton - Leeds 0:1 (Raphinha 79)

Poredak: Liverpool 21, Tottenham 20 (9), Chelsea 18 (9), Leicester 18 (9), Southampton 17 (9),... 17. WBA 6, 18. Burnley 5 (9), 19. Fulham 4 (9), 20. Sheffield United 1