ENGLESKO PRENSTVO

Gradski derbi u Manchesteru bez golova, Kloppu opet bod

Nedjelja, 25. listopada 2015. 17:04 Napisao/la  SC

Utakmice 10. kola:  Manchester United - Manchester City 0:0, Liverpool - Southampton 1:1

Iako su stručnjaci ocijenili da je sraz dva Manchestera, Uniteda i Citya po vrijednosti igrača težak 750 milijuna eura utakmica nije bila ništa posebno.
Prva prilika bila je u 41. utakmici kada je pokušaj Yaya Tourea otišao pored gola. U 85. minuti Lingard promašio je zicer kada je iz blizine pogodio prečku umjesto mreže. United je do pobjede mogao i tri minute kasnije kada je Smalling pucao, no vratar Hart sjajno obranio.
Nakon viđenog teško se oteti dojmu da je remi najrealniji ishod dvoboja u kojoj ni jedna momčad nije uspjela ostvariti nadmoć na terenu.

Tottenham je sa čak 5:1 slavio u gostima kod Bournemoutha, a Harry Kane postigao je hat-trick.

MANCHESTER UNITED: De Gea, Jones, Rojo, Smalling, Valencia (81 Darmian), Mata (67 Lingard) , Martial, Herrera, Schneiderlin, Schweinsteiger (75 Fellaini), Rooney

MANCHESTER CITY: Hart, Sagna, Kompany, Kolarov, Otamendi, Fernando, Sterling (55 Navas), De Bruyne, fernandinho, Yaya Toure (77 Demichelis), Bony (81 Iheanacho)

Utakmice 10. kola: Sunderland - Newcastle 3:0 (Johnson 45-11m, Jones 65, Fletcher 86), Bournemouth - Tottenham 1:5 (Ritchie 1/ Kane 9-11m, 56, 64, Dembele 17, Lamela 30), Manchester United - Manchester City 0:0, Liverpool - Southampton 1:1 (Benteke 77/ Mane 87)