Premierliga: Arsenal bolji od Chelseaja, Solskjaer pobjedom postavio klupski rekord

Subota, 19. siječnja 2019. 15:26 Napisao/la  SC
Willian i Kolašinac

Arsenal je pobijedio (2:0) Cheslea u derbiju kola, Emeryjeva momčad nastavlja igrati toplo-hladno kao u Wengerovo doba.

S tri boda osvojena u derbiju Arsenal se primaknuo Chelseaju i nastavio borbu za jedno od četiri mjesta koje vode u Ligu prvaka.

Mateo Kovačić igrao je do 63. minute za Chelsea.

Liverpool je pobijedio Crystal Palace 4:3.

Gosti su poveli u 34. minuti golom Townsenda, a izjednačio je Salah u 47. minuti.

Zatim je Liverpool u vodstvo doveo Firmino u 53., da bi Tomkins 12 minuta kasnije ponovno doveo utakmicu u egal.

No, Salah je drugim pogotkom, a zatim i Mane u trećoj minuti sudačke nadoknade pobjedu osigurao domaćima, dok je treći gostujući pogodak djelo Meyera u 95. minuti.

Livrpool je u 89. minuti ostao sa igračem manje nakon što je Milner zaradio drugi žuti karton.

Golovima Pogbe i Rashforda pobijedio je Manchester United u srazu sa Brightonom.

Ole Gunnar Solskjaer ostvario je šestu uzastopnu pobjedu u Premierligi otkada je postao menadžer čime je postavio novi klupski rekord.

Wolves i Leicester odigrali su utakmicu prepunu pogodaka, koja je završila pobjedom domaćina.

Nakon 12 minuta igre Wolves je već vodio 2:0 pogocima Jote i Bennetta, no Leicester je izjednačio na početku drugog dijela zahvaljujući Grayu i autogolu Coadya.

Jota ponovno dovodi domaće u vodstvo u 64. minuti, dok je Morgan donio izjednačenje Leicesteru u 87. minuti.

Jota je svojim trećim pogotkom u 93. minuti bodove osigurao domaćinu.

Utakmice 23. kola: Wolves - Leicester 4:3 (Jota 4, 64, 90+3, Bennett 12/ Gray 47, Coady 51-ag, Morgan 87), Liverpool - Crystal Palace 4:3 (Salah 47, 75, Firmino 53, Mane 90+3/ Townsend 34, Tomkins 65, Meyer 90+5), Bournemouth - West Ham 2:0 (Wilson 53, King 90+1), Manchetser United - Brighton 2:1 (Pogba 27-11m, Rashford 42/ Gross 72), Newcastle - Cardiff 3:0 (Schar 24, 63, Perez 90+3), Southampton - Everton 2:1 ( Ward-Prowse 50, Digne 64-ag/ Sigurdsson 90+1), Watford - Burnley 0:0, Arsenal - Chelsea (Lacazette 14, Koscielny 39)