Premierliga: Dejan Lovren golom načeo Chelsea i odveo Liverpool do pobjede na Stamford Bridgeu

Petak, 16. rujna 2016. 23:10 Napisao/la  SC

Chelsea - Liverpool 1:2. Lovren i Henderson bili su strijelci za goste dok je poraz domaćina ublažio Diego Costa

Liverpool je pokorio London u derbiju 5. kola Premiershipa.

Redsi su pobijedili Chelsea na Stamford Bridgeu s 2:1 u petom kolu Premier lige.

Momčad Jurgena Kloppa upisala je velika tri boda zahvaljujući Dejanu Lovrenu i Jordanu Hendersonu, koji su postigli golove, dok je jedini za Chelsea uspio zabiti Diego Costa, ali se ekipa Antonija Conte nije spasila poraza.

U 17. minuti nakon sjajnog centaršuta Coutinha s lijeve strane Lovren je ostao sam na desnoj strani šesnaesterca, gdje je iz prve zabio u suprotni kut i donio vodstvo Liverpoolu.

U 36. minuti bilo je već 0:2, a golčinu u suprotne rašlje sa 25 metara postigao je veznjak Liverpoola Jordan Henderson.

U 62. minuti Diego Costa je uspio ublažiti poraz Chelsea.

Hazard je asistirao za Matića na lijevoj strani, a ovaj je dodao do Coste, koji je s nekoliko metara uspio zabiti i smanjiti rezultat.

Do kraja susreta Liverpool je u 81. minuti propustio veliku priliku nakon što je Origi sa pet metara pucao glavom, a Courtois sjajno obranio.

Premierliga, utakmica 5. kola: Chelsea - Liverpool 1:2 (Costa 62/Lovren 17, Henderson 36)