Premierliga: Chelsea s igračem više osvojio bod protiv Leicestera, Kaneov rekord

Subota, 13. siječnja 2018. 18:05 Napisao/la  SC
Manuel Lanzini (West Ham)

Nogometaši Chelsea i dalje su bez pobjede u ovoj godini.

Na domaćem terenu odigrali su bez pogodaka sa Leicesterom koji je od 68. minute igrao sa igračem manje, nakon što je Chilwell u pet minuta zaradio dva žuta kartona, oba puta zbog spoticanja.

Za domaće utakmica nije počela dobro jer se kapetan Cahill ozlijedio već nakon pola sata igre, a umjesto njega je ušao Christensen.

U prvom poluvremenu je jedino opasnije zaprijetio Fabregas, ali je Schmeichel sjajno obranio.

U 56. minuti Mahreza u šesnaestercu ruši Christensen, ali sudac nije odlučio pokazati na bijelu točku.

Minutu kasnije Mahrez puca s dvadesetak metara, a njegov udarac od bloka skoro ulazi u mrežu Courtoisa koji je ostao na krivoj nozi.

Huddersfield je teško poražen kod kuće od West Hama 4:1.

West Ham je došao u vodstvo u 25. minuti pogotkom Noblea nakon greške zadnje linije domaćina.

Domaći su izjednačili pet minuta prije poluvremena pogotkom Lolleya koji je pogodio s 15 metara.

Na samom početku drugog dijela gosti su vratili vodstvo, nakon samo desetak sekundi Arnautović zabija nakon duge lopte Kouyatea.

U 57. minuti je 3:1, a pogodak je zabio Lanzini nakon asistencije Arnautovića i lijepe timske akcije.

Pet minuta kasnije ponovno je proradila veza Arnautović-Lanzini i rezultat je 4:1.

Crystal Palace je kod kuće svladao Burnley s minimalnih 1:0. Domaćini su poveli u 21. minuti preko Sakoa koji je lijepo prošao po desnoj strani i zabio u sami kut.

Newcastle i Swansea odigrali su bez pobjednika - 1:1. U 62. minuti gosti dolaze do vodstva, pogodak je zabio Ayew, a par minuta kasnije domaćini izjednačuju preko Joselua nakon ubačaja s desne strane.

Watford i Southampton su u uzbudljivoj utakmici odigrali neriješeno 2:2.

Southampton je poveo pogotkom Ward-Prowsea u 20. minuti nakon lijepe povratne lopte s lijeve strane.

Na 2:0 povisio je ponovno Ward-Prowse nakon sjajno odrađenog kontranapada.

U 58. minuti Grey je vratio nadu domaćinu kada je glavom zabio nakon odbijanca, a za izjednačenje u 90. minuti zabija Doucoure - to je bio 1000. primljeni gol Southamptona u Premier ligi!

West Bromwich je kod kuće svladao Brighton 2:0.

Domaćin je poveo iz kornera u četvrtoj minuti, najviši u skoku bio je Evans.

Za 2:0 zabio je Dawson ponovno nakon kornera.

Tottenham je sa 4:0 svladao Everton na čijoj klupi nije bilo Nikole Vlašića.

Na početku utakmice nije bilo puno prilika.

Prvo je Rooneyu opravdano poništen pogodak glavom iz kornera, zatim je u protunapadu Kane izašao na vratara Evertona, no Pickford je izašao kao pobjednik.

U 27. minuti Tottenham dolazi do vodstva preko Sona kojeg je pronašao Aurier s lijeve strane, a Koreanac je imao lagan zadatak.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U 47. minuti Son sjajno prolazi po desnoj strani i ubacuje za Kanea koji pogađa iz blizine.

Deset minuta kasnije je 3:0, ovaj put s lijeve strane ubacuje Dier, a Kane je opet na pravom mjestu.

To je Kaneu bio 98. ligaški gol za Tottenham te je tako prestigao Teddyja Sheringhama i postao najbolji strijelac Tottenhama u Premierligi.

Isto tako postao je treći igrač kojem je uspjelo zabiti 20 ili više golova u četiri uzastopne sezone u Premier ligi.

To je već uspjelo Sheareru i Henryju.

Konačnih 4:0 postavio je Eriksen na asistenciju petom Dele Alija

Utakmice 23. kola: Chelsea - Leicester 0:0, Crystal Palace - Burnley 1:0 (Sako 21), Huddersfield - West Ham 1:4 (Lolley 40/ Noble 25, Arnautović 46, Lanzini 56, 61), Newcastle - Swansea 1:1 (Joselu 68/ Ayew 60), Watford - Southampton 2:2 (Gray 58, Doucoure 90/ Ward-Prowse 20, 44), WBA - Brighton 2:0 (Evans 4, Dawson 55), Tottenham - Everton 4:0 (Son 26, Kane 47, 59, Eriksen 81)

Poredak: Man. City 62 (22), Man. United 47 (22), Chelsea 47, Liverpool 44 (22), Tottenham 44, Arsenal 39 (22)...