Premierliga: Chelsea ostvario drugu pobjedu uz novi pogodak Diega Coste

Subota, 23. kolovoza 2014. 17:28 Napisao/la  SC

Rezultati 2. kola: Chelsea - Leicester 2:0, Crystal Palace - West Ham 1:3, Southampton - WBA 0:0, Swansea - Burnley 1:0, Aston Villa - Newcastle 0:0

Londonski Chelsea ostvario je i drugu pobjedu u novom izdanju engleskog prvenstva. Nakon gostujućeg slavlja protiv Burnleya u prvom domaćem službenom, ogledu nastradao je još jedan novi premierligaš, momčad Leicestera. Prvi su se puta te dvije momčadi susrele nakon deset sezona, Plavi su slavili rezultatom 2:0. Okrenuila je momčad Josea Mourinha svoju dominaciju susretom tek u njegovom završnom dijelu. Najprije je Diego Costa zabio u 63. minuti nakon što je pola posla obavio Ivanović, a Costa zabio iz gužve, pa je u solo-akciji četrnaest minuta kasnije pogodio Eden Hazard. Ostala je momčad iz zapadnog Londona na prvom mjestu ljestvice s maksimalnih šest bodova, a prije stanke zbog reprezentativnih utakmica sljedećeg vikenda još će igrati u gostima protiv Evertona.

U ostalim susretima posljepodnevnog programa kapitalno je slavlje upisala momčad West Hama na gostovanju kod Crystal Palacea (3:1). Zarate i Downing zabili su dva pogotka u razdoblju od 34. do 37. minute, smanjio je Chamakh početkom nastavka, da bi točku na i stavio Carlton Cole u 62. minuti. Domaću pobjedu zabilježio je i Swansea time nanijevši Burnleyu novi poraz (1:0), i to pogotkom Dyera iz 23. minute. Southampton i WBA te Aston Villa i Newcastle odigrali su utakmice bez pogodaka.

Chelsea - Leicester 2:0 (Diego Costa 63, Hazard 77)

CHELSEA: Courtois - Azpilicueta, Terry, Cahill, Ivanović - Fabregas, Matić - Oscar (70 Oscar), Hazard, Schurrle (64 Ramires) - Diego Costa (80 Drogba)

LEICESTER: Schmeichel - Konchesky, Moore, Morgan, De Laet - Schlupp, Hammond (73 Taylor-Fletcher), King, Mahrez (68 Albrighton) - Ulloa (84 Wood), Nugent

Crystal Palace - West Ham 1:3 (Chamakh 48/Zarate 34, Downing 37, Cole 62)

CRYSTAL PALACE: Speroni - Ward, Delaney, Hangeland, Kelly - Bolasie, Jedinak, O'Keefe (83 Murray), Bannan (71 Williams) - Chamakh, Campbell (70 Gayle)

WEST HAM: Adrian - Creswell, Tomkins, Reid, O'Brien - Noble, Kouyate - Downing (90 Diame), Zarate (83 Poyet), Vaz Te - Cole (68 Sakho)

Southampton - WBA 0:0

SOUTHAMPTON: Forster - Bertrand, Fonte, Yoshida, Clyne - Wanyama, Schneiderlin - Tadić, Ward-Prowse (78 Cork), Davis (46 Long) - Pelle

WBA: Foster - Pocognoli (60 Davidson), Olsson, Dawson, Wisdom - Anichebe (52 Brown), Mulumbu, Gardner, Dorrans - Berahino (89 Sessegnon), Brunt

Swansea - Burnley 1:0 (Dyer 23)

SWANSEA: Fabianski - Taylor, Amat, Williams, Rangel - Ki, Shelvey - Routledge (90 Tiendall), Sigurdsson, Dyer (66 Montero) - Bony (64 Gomis)

BURNLEY: Heaton - Mee, Shackell, Duff, Trippier - Taylor (72 Wallace), Jones (90 Jones), Marney, Artfield - Ings, Jutkiewicz (82 Barnes)

Aston Villa - Newcastle 0:0

ASTON VILLA: Guzan - Cissokho (83 Baker), Vlaar, Senderos, Hutton - Delph, Westwood, Richardson (76 Bent) - Weimann, N'Zogbia (62 Sanchez) - Agbonlahor

NEWCASTLE: Krul - Dummett, Coloccini, Williamson, Janmaat - Anita (70 De Jong), Colback - Gouffran, Sissoko, Cabella - Riviere (77 Perez) (90 Taylor)