ENGLESKO PRVENSTVO

Chelsea osigurao Ligu prvaka

Nedjelja, 19. svibnja 2013. 19:02 Napisao/la  SC

Alex Ferguson oprostio se remijem kod West Bromwicha (5:5)!

Nogometaši Chelsea pobjedom nad Evertonom potvrdili su nastup u Ligi prvaka, dok će Arsenal igrati kvalifikacije za najelitnije klupsko natjecanje na svijetu. Tottenham će nastupiti u Europskoj ligi, a Premierligu napuštaju QPR, Reading i Wigan koji je osvojio FA Kup! Sukus je to utakmica posljednjeg, 38. kola Premierlige.

U porazu na Stamford Bridgeu Nikica Jelavić igrao je od 66. minute, dok je Mladen Petrić s klupe odgledao pobjedu Fulhama kod Swansea.

Legendarni Alex Ferguson, trener Manchester Uniteda, oprostio se od veličanstvene karijere remijem protiv West Bromwicha (5:5), prvi remijem u povijest Premierlige u kojem je palo deset golova!

Ferguson se tako nije oprostio pobjedom iako su crveni vragovi u 30. minuti imali vodstvo 3:0, odnosno 5:2 u 63. minuti! Tri gola gosti su primili u pet minuta! Bila je to 1,500 utakmica Fergusona na klupi Manchester Uniteda, te je ostvario 895 pobjeda, 338 remija i 267 poraza.

Rezultati 38 kola, Chelsea - Everton 2:1 (Mata 7', Torres 76'/Naismith 14'), Liverpool - QPR 1:0 (Coutinho 23'), Manchester C. - Norwich 2:3 (Rodwell 29', 59'/Pilkington 26', Holt 54', Howson 65'), Newcastle - Arsenal 0:1 (Koscielny 52'), Southampton - Stoke C. 1:1 (Lambert 57'/Crouch 47'), Swansea - Fulham 0:3 (Kacaniklic 22', Berbatov 77', Emanuelson 90'), Tottenham - Sunderland 1:0 (Bale 89'),  West Bromwich - Manchester Utd. 5:5 (Morrison 40', Lukaku 50', 81', 86', Mulumbu 81'/Kagawa 6', Olsson 9'-ag, Buttner 30', Van Persie 53', Hernandez 63'), West Ham - Reading 4:2 (Nolan 23', Te 34', Nolan 79', 87'/McCleary 53', Fondre 55'), Wigan - Aston Villa 2:2 (Voyce 20', Baker 45'-ag/Bent 5', Vlaar 60').