ENGLESKO PRVENSTVO

Chelsea iskoristio kiks Manchester Cityja

Subota, 10. siječnja 2015. 18:26 Napisao/la  SC

Utakmice 21. kola: Chelsea - Newcastle 2:0, Everton - Manchester City 1:1, Leicester - Aston Villa 1:0

Nogometaši Chelsea ponovo su se osamili na vrhu Premierlige, momčad Josea Mourinha pobijedila je Newcastle rezultatom 2:0 i stekla dva boda nakon neodlučenog rezultata Manchester Cityja. Chelsea je odigrao tipičnu utakmicu koju su obilježili Oscar, strijelac i asistent, i Diego Costa koji je postigao 15. pogodak u prvenstvu i zaslužio ovacije s tribina kada je izašao u 84. minuti.

CHELSEA: Cech, Ivanović, Zouma, Terry, Azpilicueta (37 Felipe Luis), Matić, Willian, Oscar (79 Ramires), Fabregas, Hazard, Diego Costa (84 Remy)

Manuel Pellegrini i dalje ima kadrovskih problema, što u utrci s Chelseajom može biti presudno. Menadžer Manchester Cityja utakmicu protiv Evertona počeo je bez glavnih napadača i najboljega igrača Yaya Tourea, koji nastupa na Afričkom kupu nacija.

Nakon više od mjesec dana izbivanja vratio se Sergio Aguero, koji je u igru ušao u 67. minuti. Nije pomoglo, Everton je osvojio bod i Chelsea opet bježi dva boda. Aguero je sezonu počeo u fantastičnoj formi, trebat će mu vremena da se vrati.

MANCHESTER CITY: Hart, Zabaleta, Demichelis, Mangala, Clichy, Fernando, Fernandinho (82 Lampard), Jesus Navas, David Silva, Nasri (90+2 Kolarov), Jovetić (67 Aguero)

Novi klub Andreja Kramarić ostvario je važnu pobjedu protiv Aston Ville, strijelac jedinog pogotka za četvrtu pobjedu u prvenstvu bio je Konchesky u 45. minuti. A kakav nogomet igra Leicester kada pobjeđuje ukazuje podatak da je Aston Villa ostvarila 62 posto posjeda lopte. Pamte se bodovi u utakmici na kraju koje su u sudačkom vremenu pocrvenjeli James (Leicester) i Clark (A. Villa).

LEICESTER: Hamer, Simpson, Wasilewski, Morgan, Konchesky, Albrighton (72 Lawrence), Hammond (75 King), James, Knockaert, Nugent, Ulloa (72 Vardy)

Nikica Jelavić igrao je u porazu Hulla do 33. minute, kada je zbog ozljede morao izaći. Niko Kranjčar (QPR) nije bio u zapisniku utakmice protiv Burnleyja.

Utakmice 21. kola: Chelsea - Newcastle 2:0 (Oscar 43, Diego Costa 59), Everton - Manchester City 1:1 (Naismith 78/Fernandinho 74), Leicester - Aston Villa 1:0 (Konchesky 45), Burnley - QPR 2:1 (Arfield 12, Ings 37/Austin 33-11m), Swansea - West Ham 1:1 (Noble 74-ag/Carroll 43), West Brown - Hull 1:0 (Berahino 78), C. Palace - Tottenham 2:1 (Gayle 69-11m, Puncheon 80/Kane 49)