Premierliga: Tottenham pobijedio zahvaljujući Sonu, Lovren igrao u pobjedi Liverpoola

Subota, 03. ožujka 2018. 15:21 Napisao/la  SC
Harry Kane i Son Heung-Min (Tottenham)

Burnley je preokretom pobijedio Everton 2:1.

Gosti su poveli u 20. minuti pogokom Tosuna glavom na asistenciju Colemana.

Burnley je izjednačio u56. minuti. Lowton je centrirao, a Barnes zabio za 1:1.

Nakon kornera Gudmundssona u 80. minuti Wood donosi vodstvo Burnleyu.

Šest minuta kasnije Williams je zbog naguravanja zaradio crveni karton te je Everton ostao sa igračem manje.

Nikola Vlašić nije bio u konkurenciji.

Tottenham je pobjedom 2:0 protiv Huddersfielda nastavio svoj niz bez poraza (17 utakmica), a Pochettinova momčad posljednji je put izgubila sredinom prosinca od Manchester Cityja.

Vodeći gol zabio je Son u 27. minuti, a isti je igrač postavio konačan rezultat u 54. minuti.

Watford je golom Deeneyja u 77. minuti s 1:0 slavio protiv West Bromwich Albiona.

Za odigravanje utakmice zaslužni su domaći navijači.

Naime, zbog vremenskih neprilika, odnosno snijega , odgođene su mnoge utakmice na Otoku, a čelnici Watforda pozvali su navijače da pomognu u čišćenju snijega.

Oni su se odazvali i za manje od dva sata, teren je bio spreman za igru.

Oni koji su pomogli u čišćenju, dobili su besplatan doručak, čaj i ulaznicu za utakmicu.

Swansea je na domaćem terenu golovima Sung-Yong Kia, van der Hoorna, Kinga i Ayewa pobijedio West Ham s 4:1, a počasni gol za goste zabio je Antonio.

Bournemouth je na gostovanju kod Leicestera remizirao s 1:1, a gosti su u posljednjih 10 gostujućih utakmica postigli barem jedan pogodak čime su postavili novi klupski rekord.

Vodeći gol zabio je King iz kaznenog udarca u 35. minuti, dok je bod domaćinima donio Mahrez nakon fantastično izvedenog slobodnog udarca u sedmoj minuti sudačke nadoknade.

Na utakmici između Southamptona i Stokea nije bilo golova.

Liverpool je pobijedio Newcastle 2:0.

Vodeći gol zabio je Salah u 40. minuti.

Na 2:0 povisio je Mane u 55. minuti.

Lovren je igrao cijeli susret.

Utakmica 29. kola: Burnley - Everton 2:1 (Barnes 56, Wood 80/ Tosun 20), Leicester - Bournemouth 1:1 (Mahrez 90/ King 35-11m), Southampton - Stoke City 0:0, Swansea - West Ham 4:1 (Ki 8, de Hoorn 32, King 48, Ayew 63-11m/ Antonio 79), Tottenham - Huddersfield 2:0 (Son 27, 54), Watford - WBA 1:0 (Deeney 77), Liverpool - Newcastle 2:0 (Salah 40, Mane 55)

Poredak: Manchester City 75 (28), Liverpool 60, Manchester United 59 (28), Tottenham 58, Chelsea 53 (28), Arsenal 45 (28)...