PREMIERLIGA

Bilićev West Ham dva puta vodio, Chelsea stigao

Subota, 19. ožujka 2016. 15:40 Napisao/la  SC

Utakmica 31. kola: Everton - Arsenal 0:2, Chelsea - West Ham 2:2, Crystal Palace - Leicester 0:1

Nogometaši Chelsea i West Hama podijelili su bodove. Završilo je 2:2. West Ham je poveo već u 17. minuti pogotkom Lanzinia koji je sa 18 metara zatresao mrežu. Izjednačiti je mogao Ivanović pet minuta kasnije, ali je glavom loptu poslao preko gola. Izjednačenje je ipak stiglo u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Realizator je bio Fabregas iz slobodnog udarca. West Ham je ponovno došao u vodstvo u 61. minuti golom Carrolla. IBod Chelseu dvije minute prije kraja susreta donio je Cesc Fabregas sa bijele točke. Jedanaesterac je skrivio Antonio.

CHELSEA: Courtois, Ivanović, Terry, Cahill, Azpilicueta, Fabregas, Mikel, Wilian, Oscar (64 Loftus-Cheek), Kenedy (46 Pedro), Remy (63 Traore)

WEST HAM: Adrian, Antonio, Reid, Ogbonna, Cresswell, Kouyate, Noble, Valencia (75 Emenike), Lanzini (82 Obiang), Payet, Sakho (60 Carroll)

Leicester je slavio u gostima kod Crystal Palacea. Vardy je u 34. minuti asistirao za pogodak Mahreza.

Nogometaši Arsenala lako su se obračunali sa Everetonom u gostima.Završilo je 2:0 za goste. Arsenal je poveo već u 7. minuti. Sanchez je poslao loptu u kazneni prostor, domaći braniči nisu uspjeli stići do lopte prije Welbecka koji je zatresao donji desni kut Evertonove mreže. Solo akciju u 42. minuti Iwobi je završio pogotkom. Evertonov vratar Robles bio je nemoćan.

Everton je zaprijetio u 69. minuti, Jagielka je pucao glavom pod prečku, no domaća obrana uspjela je na vrijeme izbaciti u korner. Giroud je zabio u 84. minuti, sudac Clattenburg je gol poništio zbog prekršaja.

Utakmica 31. kola: Everton - Arsenal 0:2 (Welbeck 7, Iwobi 42), Chelsea - West Ham 2:2 (Fabregas 45, 88-11m / Lanzini 17, Carroll 61), Crystal Palace - Leicester 0:1 (Mahrez 34), Watford - Stoke 1:2 (Deeney 86/ Walters 18, Joselu 51), WBA - Norwich 0:1 (Brady 50), Swansea - Aston Villa 1:0 (Fernandez 54)