ENGLESKO PRVENSTVO

I Burnley zaustavio United u ukletom listopadu

Subota, 29. listopada 2016. 15:38 Napisao/la  SC

United u listopadu upisao tri remija i poraz od Chelsea

Unatoč pobjedi nad Cityjem u Liga kupu, kriza Manchester Uniteda u Premier ligi nema kraja.

Momčad Josea Mourinha remizirala je bez golova na Old Traffordu protiv Burnleya, u 10. kolu, te tako ostao bez prvenstvene pobjede u cijelom listopadu.

U posljednja četiri susreta u Premiershipu United je tri puta remizirao, uz težak poraz od Chelseaja.

Crveni vragovi, koji su od 68. minute igrali bez isključenog Andera Herrere, lovili su pobjedu ali Zlatan Ibrahimović (okrznuo gredu u 67.), Wayne Rooney i Juan Mata nisu iskoristili svoje prilike, dok su gosti stigli do velikog boda zahvaljujući vrataru Tomu Heatonu.

Poslije tri susreta bez pobjede Pep Guardiola je slavio kod WBA s visokih 4:0.

Pobjedu su obilježili Sergio Aguero i Ilkay Gundogan, koji su postigli po dva gola u 19. i 28. te 79. i 90. minuti.

Time se momčad s Etihada vratila na prvom mjesto, ispred Arsenala koji ima također 23 boda.

Veliki sudar Tottenhama i aktualnog prvaka Leicestera na White Hart Lineu završen je 1:1.

Domaćin je poveo u 44. minuti golom Vincenta Janssena iz penala koji je skrivio Robert Huth.

Međutim, nakon svega tri minute u drugom poluvremenu Lisice su uspjele izjednačiti.

Jamie Vardy asistirao je za Ahmeda Musu, a on zabio za, ispostavilo se, konačnih 1:1.

Do kraja je Tottenham mogao do pobjede, ali je Jan Vertonghen glavom pogodio gredu u 87. minuti.

No, i Leicester je imao svoju priliku u drugoj minuti sudačke nadoknade, kada je Wes Morgan šutirao glavom nakon centaršuta iz slobodnog udarca, a vratar Hugo Lloris fantastično obranio njegov pokušaj.

Nogometaši londonskog Arsenala uvjerljivo su pobijedili na gostovanju kod Sunderlanda.

No, samo naizgled je "topnicima" bilo lako.

Do 71. minute na semaforu je stajalo 1:1 a onda su sa tri pogotka za sedam minuta izabranici Arsenea Wengera ostvarili ono po što su došli.

U 19. minuti poveli su gosti, savršenu dugu loptu poslao je Alex Oxlade-Chamberlain, a pratio ju je Alexis Sanchez, skočio je i glavom iz blizine zabio u lijevu stranu za 0:1.

Igrala se 65. minuta kada je Petr Cech skrivio jedanaesterac koji je u poravnanje pretvorio Jermaine Defoe.

U 69. minuti Wenger uvodi Girouda koji je bio riješenje svih njegovih problema.

Dvije minute po ulasku u igru Francuz pogađa donji desni kut nakon ubacivanja Gibbsa za 1:2, a sedam minuta po ulasku drugim pogotkom riješava pitanje pobjednika.

Sve je "zapečatio" Alexis Sanchez svojim drugim pogotkom na utakmici u 78. minuti

Middlesbrough je kod kuće slavio nad Bournemouthom s 2:0 golovima Gastona Ramireza, koji je u 39. prošao pola terena, nekoliko igrača i poput Lionela Messija zabio za vodstvo, te Stewart Downinga u 56. minuti iz blizine.

Autogolom Michaela Dowsona u 82. minuti Watford je pobijedio Hull s 1:0.

Utakmice 10. kola: Sunderland - Arsenal 1:4 (Defoe 65-11m/Sanchez 19, 78, Giroud 71, 76), Man. United - Bunrley 0:0, WBA - Man. City 0:4 (Aguero 19, 28, Gundogan 79, 90), Tottenham - Leicester 1:1 (Janssen 44-11m/Musa 48), Middlesbrough - Bournemouth 2:0 (Ramirez 39, Downing 56), Watford - Hull 1:0 (Dawson 82-ag)

• Man. United - Bunrley 0:0, WBA - Man. City 0:4, Tottenham - Leicester 1:1, Middlesbrough - Bournemouth 2:0, Watford - Hull 1:0