Premierliga: Liverpool u spektaklu pobijedio Leeds, Arsenal startao pobjedom

Subota, 12. rujna 2020. 15:30 Napisao/la  SC
Mohamed Salah (Liverpool)

Nogometaši Arsenala gostujućom su pobjedom nad Fulhamom otvorili novu sezonu.

U vodstvo su gosti stigli već nakon osam minuta igre pogotkom Laccazettea.

Bivši igrač Dinama Gabriel Magalhaes koji je debitirao za Arsenal postigao je drugi pogodak u 49. minuti glavom nakon kornera Williana.

Gabriel je u Arsenal stigao ovog ljeta iz francuskog Lillea za 28 milijuna eura.

Brazilac je kao 20-godišnjak stigao u Dinamo II na posudbu i nakon polusezone se vratio u Lille.

Konačnih 0:3 postavio je Aubameyang u 57.

Zanimljivo, tijekom zagrijavanja Arsenalovih igrača Dani Ceballos je prečvrsto ušao u mladog Eddieja Nketiaha koji mu je nešto prigovorio, a Španjolac ga je odgurnuo.

Par trenutaka kasnije Nketiah je napucao Španjolca, nakon čega su se počeli naguravati, ali su veću tučnjavu spriječili suigrači.

Veliki i nadasve zanimljiv derbi na otvaranju Premierlige odigrali su Liverpool i Leeds.

Završilo je čak 4:3 za domaće.

Liverpool je poveo golom Salaha sa bijele točke u 4. minuti.

Samo sedam minute kasnije izjednačio je Harrison solo akcijom.

No, u 20. minuti van Dijk ponovno dovodi domaće u vodstvo nakon što pogađa glavom na asistenciju Robertsona.

Na izjednačenje se čekalo deset minuta, a strijelac je bio Bamford koji je iskoristio pogrešku strijelca van Dijka - 2:2.

Na odmor je Liverpool otišao sa prednošću 3:2 zahvaljujući drugom golu Salaha.

Ipak Leeds se ne predaje već u 66. minuti pogađa Klich novo izjednačenje.

Salah utakmicu zaključuje trećim pogotkom i donosi pobjedu Redsima sa bijele točke.

Rodrigo najskuplje pojačanje u povijesti Leedsa je srušio Fabinha.

Utakmice 1. kola: Fulham - Arsenal 0:3 (Laccazette 8, Gabriel 49, Aubameyang 57), Crystal Palace - Southampton 1:0 (Zaha 13), Liverpool - Leeds 4:3 (Salah 4-11m, 33, 88-11m, van Dijk 20/ Harrison 12, Bamford 30, Klich 66)