Premierliga: Arsenal slavio u derbiju kola, Tottenham doživio prvi poraz

Subota, 01. listopada 2022. 15:41 Napisao/la  SC
Gabriel Jesus kaznio pogrešku

Arsenal je u derbiju kola pobijedio Tottenham, Antonio Conte doživio je prvi poraz ove sezone.

U 20. minuti Partey je postigao pogodak udarcem s 20 metara koji Lloris u malo boljem izdanju ne bi primio, izjednačio je Kane iz penala.

U 49. minuti Lloris je katastrofalno pogriješio, lopta mu je izmigojila ispod ruke, Gabriel Jesus nije imao milosti - 2:1.

U 62. minuti Royal je dobio izravni crveni karton zbog brutalnog starta, pet minuta kasnije Xhaka je postigao pogodak nakon što je iskoristio poremećaj u obrani gostiju, poslije toga Conte je obavio četiri zamjene, ali ništa više gosti s igračem manje nisu uspjeli napraviti.

Ivan Perišić igrao je do 71. minute.

Utakmica 9. kola: Arsenal - Tottenham 3:1 (Partey 20, G. Jesus 49, Xhaka 67/Kane 31-11m)