Premierliga: Chelsea osvojio bod u sudačkoj nadoknadi protiv Man. Uniteda, Arsenal slavio na gostovanju

Nedjelja, 07. veljače 2016. 16:22 Napisao/la  SC

Susret 25. kola: Bournemouth - Arsenal 0:2, Chelsea - Man. United 1:1

Iako je većim dijelom utakmice Chelsea izgledao bolje i opasnije, na kraju je momčad Guusa Hiddinka spasila bod u sudačkoj nadoknadi utakmce protiv Manchester Uniteda. Derbi dvije neuvjerljive momčadi ove sezone nije razočarao gledatelje na Stamford Bridgeu.

Arsenal je prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede i gola. Taman na vrijeme prije derbija s Leicesterom. Nakon 2:0 kod Bournemoutha, topnici su na drugom mjestu izjednačeni s Tottenhamom, s pet bodova manje od Leicestera. A iduće nedjelje poslastice i međusobni obračun vodeće četiri momčadi: Arsenal ugošćuje Leicester, a Manchester City Tottenham!

Wengerovoj su momčadi tri boda donijeli Mesut Özil u 23. minuti lijepim golom kada je zakucao loptu pod gredu, te Oxlade-Chamberlain 88 sekundi kasnije. Dakle, nakon 328 minuta bez gola topnika, dva u 88 sekundi!

Do kraja je Arsenal mirno priveo utakmicu kraju, Čech je u 90. minuti obranio dva dobra udarca, ali pobjeda nije došla u pitanje, iako je Bournemouth imao više udaraca na gol. A navijačima su opet bila puna usta Mesuta Özila, kojem pjevaju da je veći nego Zidane.

BOURNEMOUTH: Boruc - Smith, Francis, Cook, Daniels - Surman - Ritchie (66 Stanislas), Gosling (66 King), Arter, Pugh - Afobe (77 Grabban)

ARSENAL: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Oxlade-Chamberlain (67 Coquelin), Ozil, Sanchez (82 Gibbs) - Giroud (90 Walcott)

Utakmice 25. kola: Bournemouth - Arsenal 0:2 (Ozil 23, Oxlade-Chamberlain 24), Chelsea - Man. United 1:1 (Diego Costa 90+1/Lingard 61)