Premierliga: Arsenal protiv Chelsea osvojio bod s desetoricom, Aguero opet odlučio

Utorak, 21. siječnja 2020. 23:09 Napisao/la  SC

Arsenal je ostvario podvig, osvojivši bod na Stamford Bridgeu s igračem manje.

David Luis prekršajem je zaustavio Abrahama u 26. minuti, Chelsea je dobio kazneni udarac, a stoper Arsenala crveni karton.

Dvaput se Arsenal vraćao s desetoricom igrača, dvaput je Chelsea vodio, ali nije uspio sačuvati pobjedu ni nakon što je Azpilicueta u 84. minuti pogodio za 2:1.

Mateo Kovačić igrao je do 66. minute za Chelsea.

Aguero je donio još jednu pobjedu Manchester Cityju, argentinski napadač bio je strijelac jedinog pogotka protiv Sheffielda.

Ukupno je postigao 16 pogodaka, jednog manje od vodećeg strijelca Vardyja (Leicester).

Imali su gosti još nekoliko izglednih šansi, Gabriel Jesus nije iskoristio kazneni udarac.

Newcastle uspio je izbjeći poraz dvama pogocima Lejeunea u zadnjim trenucima utakmice.

Utakmice 24. kola: Bournemouth - Brighton 3:1 (Wilson 36, 74, Gross 41-ag/Mooy 81)), Aston Villa - Watford (Deeney 38), C. Palace - Southampton 0:2 (Redmond 22, Amstrong 48), Everton - Newcastle 2:2 (Kean 30, Calvert-Lewin 54/Lejeune 90+4, 90+5), Sheffield Utd. - Manchester City 0:1 (Aguero 73), Chelsea - Arsenal 2:2 (Jorghino 28-11m, Azpilicueta 84/Martinelli 63, Bellerin 87)

Poredak: Liverpool 64 (22), Man. City 51, Leicester 45 (23), Chelsea 40, Man. United 34, Wolves 34,...