Premierliga: Arsenal petardom ispratio Aston Villu, nova utakmica topnika bez primljenog gola

Nedjelja, 01. veljače 2015. 16:08 Napisao/la  SC

Susret 23. kola: Arsenal - Aston Villa 5:0

U susretu 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je na Emiratima svladao Aston Villu s uvjerljivih 5:0. Za dvanaesto slavlje u ligi pogađalo je pet različitih strijelca. Giroud je načeo mrežu gostiju iz Birminghama već nakon osam minuta igre, dok su u nastavku zabijali Mesut Ozil, Theo Walcott i Santi Cazorla s bijele točke. Slavlje je povrdio Bellerin u drugoj minuti sudačke nadoknade. Bila je to treća uzastopna pobjeda momčadi Arsenea Wengera. Gol-razlika Arsenala u posljednja tri ogleda popela se na 10:0, mrežu kluba iz sjevernog Londona nisu uspijeli zatresti Stoke, Manchester City i Aston Villa. U sljedećem kolu čeka ih gostovanje kod gradskog rivala Tottenhama, dok Aston Villa na svom stadionu dočekuje Chelsea.

Arsenal - Aston Villa 5:0 (Giroud 8, Ozil 56, Walcott 63, Cazorla 75-11m, Bellerin 90+2)

ARSENAL: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Ramsey (77 Flamini), Coquelin - Walcott (70 Rosicky), Cazorla, Ozil - Giroud (70 Akpom)

ASTON VILLA: Guzan - Hutton, Okore, Clark, Richardson - Cleverley (66 Agbonlahor), Delph, Sanchez (76 Westwood) - Gil, Benteke, Weimann (66 Sinclair)