Premierliga: Arsenal održava vodstvo na ljestvici, Manchester United preokrenuo 0:2

Četvrtak, 26. prosinca 2013. 18:09 Napisao/la  SC

Utakmice 18. kola: Hull City - Manchester United 2:3, West Ham - Arsenal 1:3, Chelsea - Swansea 1:0. Theo Walcott postigao dva pogotka u tri minute i osigurao Arsenalu pobjedu

Već u 13. minuti vodili su domaćini 2:0, činilo se da se momčadi Davida Moyesa sprema još jedan šokantni poraz. Međutim, Crveni vragovi brzo su se oporavili od šoka, do odmora rezultat je poravnat.

Rooney je postigao drugi pogodak za Manchester United čime je dosegnuo brojku od 150 golova u Premierligi. Samo je Thiery Henry prije Rooneyja postigao više od 150 golova za jedan klub u engleskom prvenstvu.

Sudbina je htjela da Manchester pobjedi autogolom Chestera, koji je započeo i završio golijadu. Inače, Chester je poniknuo u Manchester Unitedu u kojemu je počeo igrati s 8 godina. Odigrao je jednu utakmicu za prvu momčadi, 2009. godine u dobi od 21 godinu preselio je u Hull City.

HULL CITY: McGregor (Harper - 45' ), Elmohamady, Figueroa (Boyd - 73' ), Davies, Bruce, Chester, Livermore, Meyler (Koren - 45' ), Graham, Sagbo, Huddlestone

MANCHESTER UNITED: de Gea, Rafael (Januzaj - 18'), Evra, Cleverley, Smalling, Evans, Valencia, Fletcher (Hernández - 62' ), Welbeck, Rooney, Young (Carrick - 78' )

Arsenal je do bodova također došao preokretom u svega tri minute. Čovjek odluke bio je Theo Walcott, koji je postigao dva pogotka u 68. i 71. minutama čime je momčad Arsenea Wengera nastavila pohod na titulu prvaka.

Nakon što je asistirao za drugi pogodak, Podolski je zaključio rezultat pogotkom za konačnih 1:3.

WEST HAM: Adrian, O'Brien (Demel – 63), Collins (Rat - 38' ), Tomkins, McCartney, Noble, Diame, Cole, Nolan, Jarvis, Cole

ARSENAL: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Ramsey (Podolski - 65' ), Arteta, Walcott, Ozil, Cazorla, Giroud

Nikica Jelavić igrao je za Everton od 76. minute, ali nije uspio pomoći da njegova momčad ne doživi novi domaći poraz.

Utakmice 18. kola: Hull City – Manchester United 2:3 (Chester 4, Meyler 13/Smalling 19, Rooney 26, Chester 66-ag), Aston Villa – Cristal Palace 0:1 (Gayle 90), Cardiff – Southampton 0:3 (Rodriguez 14, 20, Lambert 27), Chelsea – Swansea 1:0 (Hazard 29), Everton – Sunderland 0:1 (Ki 25-11m), Newcastle – Stoke 5:1 (Remy 44, 56, Gouffran 48, Cabaye 66, Cisse 80-11m/Assaidi 29), Norwich – Fulham 1:2 (Hooper 13/Kasami 33, Parker 87), Tottenham – WBA 1:1 (Erikesn 36/Olsson 38), West Ham – Arsenal 1:3 (Cole 46/Walcott 68,71, Podolski 79)