Premierliga: Aguero doveo Manchester City na korak do naslova, De Gea udaljio United od LP

Nedjelja, 28. travnja 2019. 14:59 Napisao/la  SC
Sergio Aguero (Manchester City)

Arsenal je izgubio korak u borbi za europski plasman, Leiscester je rezultatom 3:0 pobijedio momčad Unaija Emeryja, koja se udaljila od zone Lige prvaka.

Leicester je u 59. minuti slomio otpor desetorice igrača Arsenala, koji je od 36. minute igrao bez isključenog Maitland-Nilesa.

Na kraju je Vardy iskoristio smušenost gostujuće obrane i pobjedu učinio uvjerljivom.

Manchetser City pobijedio je s 1:0 na gostovanju kod Burnleyja i tako napravio novi korak ka obrani titule.

Čovjek odluke na Turf Mooru bio je Sergio Agüero koji je pogodio u 63. minuti utakmice.

Građani su ovim slavljem preuzeli prvo mjesto s bodom više od drugoplasiranog Liverpoola.

Manchester City imao je dosta problema s probijanjem dvostrukog domaćeg bloka i momčad Seana Dychea uspjela je do odmora sačuvati nulu.

Vratar Burnleyja imao je i nekoliko zapaženih vrhunskih intervencija.

Onda se u nastavku dogodila sudačka pogreška koja je mogla koštati City u utrci za prvaka Engleske.

Bila je to situacija iz 48. minuti kada je lopta nakon jednog udarca pogodila Ashleya Barnesa u ruku u šesnaestercu, a David Silva odmah je tražio jedanaesterac.

No, glavni sudac Paul Tierney procijenio je da nema temelja za takvu odluku i samo pokazao da se igra dalje.

Guardiolini puleni nastavili su nizati napad za napadom, trajala je prava opsada pred Heatonovim vratima, a onda su konačno došli do vodstva u 63. minuti.

Bernardo Silva poslao je centaršut na peterac, a uz dosta muke loptu je iskontrolirao Sergio Agüero te između dvojice uspio uputiti udarac.

Heaton ga je obranio, Matt Lowton ju je izbio s gol-linije i tek je upotrebom goal-line tehnologije odlučeno da je pogodak regularan.

Gol-tehnologija je pokazala da je lopta bila malo manje od tri centimetra iza gol-crte.

City je tako poveo, a da lopta nije ni dotakla protivničku mrežu.

Manchester United i Chelsea odigrali su 1:1.

Domaći sastav bio je daleko bolji u prvom poluvremenu, stigao je do vodstva već u 11. minuti zahvaljujući golu Juana Mate, ali su gosti iz Londona izjednačili pred odlazak na odmor.

Tragičar Crvenih vragova ponovno je bio David De Gea.

Gotovo ni iz čega Chelsea je došao do izjednačenja nakon što je Rudigerov udarac s 30 metara španjolski čuvar mreže odbio na nogu natrčalog Marcosa Alonsa koji je mirno poentirao za 1:1.

De Gea je devetu utakmicu u nizu ostao neobranjene mreže, što mu je prvi put u karijeri u jednoj sezoni.

Manchester United se tako još udaljio od četvrtog mjesta i plasmana u Ligu prvaka iduće sezone.

Dva kola prije kraja za četvrtim Chelseajem zaostaje tri boda, dok mu peti Arsenal bježi jedan bod

Utakmice 36. kola: Leicester - Arsenal 3:0 (Tielemans 59, Vardy 86, 90+5), Burnley - Manchester City 0:1 (Aguero 63), Manchester United - Chelsea 1:1 (Mata 11/ Alonso 43)

Poredak: Manchester City 92, Liverpool 91, Tottenham 70, Chelsea 68, Arsenal 66, Manchester United 65...