Premierliga: Antonio Conte pobijedio Slavena Bilića, Diego Costa pogodio u 89. minuti

Ponedjeljak, 15. kolovoza 2016. 23:09 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Chelsea - West Ham 2:1. Sudac Anthony Taylor u 68. minuti morao Diegu Costi pokazati drugi žuti karton

Antonio Conte pobijedio je Slavena Bilića! Talijanski stručnjak debitirao je pobjedom na klupi Chelseja, koji je pogotkom Diega Coste u 89. minuti svladao West Ham rezultatom 2:1.

Diego Costa zatresao je mrežu preciznim udarcem sa 17 metara, lopta je prošla kroz Collinsove noge i završila let u maloj mrežici - 2:1.

Slaba je Biliću utjeha da je radosni strijelac odavno trebao biti u svlačionici. U 68. minuti sudac Anthony Taylor nije pokazao Diegu Costi drugi žuti karton nakon brutalnog starta na vrataru Adrianu.

Chelsea je ostvario veći posjed lopte, ali se West Ham većim dijelom utakmice dobro branio.

U prvom dijelu tijekom nekoliko kraćih razdoblja momčad Slavena Bilića bila je zbijena u svom kaznenom prostoru, ali izrazitih prilika nije bilo.

Uočljivo raspoloženi Hazard bio je najveća prijetnja, Belgijanac ponovo izgleda iznimno moćno u prodorima.

Jedini je ozbiljno u 31. minuti zaprijetio Adrianu udarcem s 15 metara iskosa nakon što je u karaterističnom stilu prošao dvojicu braniča.

West Ham je u prvom dijelu potpuno razočarao u napadačkom dijelu, Bilićevi igrači praktično nisu prišli Courtoisu.

Izostanak igrača poput Payeta osjetio bi se u puno jačim momčadima od West Hama.

Međutim, Bilić je u 35. minuti umjesto ozlijeđenog Ayewa u igru poslao Torea. Payet je ušao tek u 67. minuti...

Početkom drugoga dijela Antonio je prilično naivno skrivio kazneni udarac, koji je Hazard pretvorio u vodstvo - 1:0.

Uslijedilo je razdoblje jakoga pritiska Chelsea, međutim bez konkretne završnice budući da je  momčad West Hama koncentrirano odolijevala napadima.

Tek kada je Payet ušao, West Ham se približio do tada potpuno besposlenom Courtoisu.

U 77. minuti nakon ubačaja iz kuta lopta se odbila do stopera Collinsa, koji je pokraj Cahilla uspio izvesti rezantni udarac po kojemu je lopta završila let u lijevom kutu - 1:1.

West Ham je izjednačio iz prvog izravnog udarca u vrata.

Chelsea se umirio, činilo se da će Bilić ostvariti uspjeh, ali...

CHELSEA: Courtois, Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta, Kante, Willian (80 Pedro), Matić, Oscar (85 Batshuayi), Hazard, Costa

WEST HAM: Adrian, Antonio (57 Byram), Collins, Reid, Masuaku, Nordtveit (67 Payet), Noble, Kouyate, Ayew (35 Tore), Carroll, Valencia

Utakmica 1. kola: Chelsea - West Ham 2:1 (Hazard 47-11m, Diego Costa 89/Collins 77)