ENGLESKO PRVENSTVO

Manchester City i Liverpool podijelili bodove

Nedjelja, 26. kolovoza 2012. 16:30 Napisao/la  SC

Utakmice 2. kola Premiershipa: Stoke City - Arsenal 0:0, Liverpool - Manchester City 2:2 (Škrtel 34, Suarez 66/Touré 63, Tevez 80)

LIVERPOOL - MANCHESTER CITY 2:2

Stadion Anfield. Gledatelja: 40.000.

Strijelci: 1:0 Škrtel (34), 1:1 Touré (63), 2:1 Suarez (66), 2:2 Tevez (80)

Liverpool: Reina, Kelly, Johnson, Coates, Škrtel, Lucas (5 Shelvey), Allen, Gerrard, Borini (83 Carroll), Suarez, Sterling.

Manchester City: Hart, Zabaleta, Kolo Toure, Kompany, Kolarov, Milner, Yaya Toure, de Jong, Nasri (60 Rodwell), Tevez, Balotelli (62 Džeko)

Nogometaši Liverpoola i Manchester Cityja podijelili su bodove u derbiju 2. kola engleskog Premiershipa, odigravši pravu ljepoticu na prepunom Anfieldu. Zadovoljniji ishodom mogu biti aktualni prvaci kojima su dvije velike greške Redsa omogućile osvajanje boda

Domaćin je poveo golom Slovaka Škrtela, koji je u 34. minuti odlično reagirao nakon kornera Gerrarda i glavom svladao nemoćnog Harta. Gosti su izjednačili u 17. minuti nastavka kada se u velikoj gužvi ispred domaćih vrata najbolje snašao Touré. Slavlje aktualnih prvaka kratko je trajalo, samo tri minute kasnije Redse je u vodstvo ponovo doveo Suarez krasnim pogotkom iz slobodnjaka s nekih 20-tak metara.

Goste je poraza spasio Škrtel, koji je deset minuta prije kraja napravio nevjerojatnu pogrešku. Slovački branič htio je vratiti loptu Reini, ali ju je dodao samo do Teveza kojemu nije bilo teško zaobići španjolskog vratara i postaviti konačni rezultat.

Arsenal ponovo bez gola

U drugom nednjelnom ogledu nogometaši Arsenala ponovo su ostali bez gola, odigravši na gostovanju kod Stoke Cityja 0:0. Nakon "mršavog" domaćeg remija sa Sunderlandom, Topnici su i na stadionu Britannia ostali praznih ruku. Momčad Arsenea Wengera dominirala je tijekom svih 90 minuta prvog nedjeljnog dvoboja, ali ponovo nije uspjela naći put do mreže.

Uvodna dva kola engleskog prvenstva pokazala su koliko je Aresnal izgubio ovoljetnim odlascima Robina van Persieja (Manchester United) i Alexa Songa (Barcelona). Naime, riječ je o igračima koji su prošle premierligaške sezone zabili ili asistirali za 47 od Arsenalova 74 gola. Van Persie je upisao 30 golova i 9 asistencija, a Song 1 gol i 11 asistencija.

Utakmice 2. kola Premiershipa: Stoke City - Arsenal 0:0, Liverpool - Manchester City 2:2 (Škrtel  34, Suarez 66/Touré 63, Tevez 80)