Manchester United doživio drugi uzastopni poraz

Srijeda, 04. siječnja 2012. 23:12 Napisao/la  I. V.

Dvadesetak minuta nešto bolje igre,  nakon vodstva Newcastlea od 2:0, bilo je premalo od momčadi koja je slovila favoritom

Manchester United doživio je drugi uzastopni poraz, prvi na gostovanju ove sezone! U utakmici 20. kola u punom nogometnom smislu bolji je bio Newcastle, koji je prekrasnim pogocima Ba (33) i Cabaye (47) iz slobodnog udarca osigurao tri boda. Autogol Jonesa u sudačkoj nadoknadi samo je potvrda da Manchester United  ne igra na potrebnoj razini. Jedinu izglednu priliku za goste propustio je Rooney (59) pokušaj kojega je na gol-crti osujetio  branič Simpson.  Dvadesetak minuta nešto bolje igre  nakon vodstva domaćina od 2:0, bilo je premalo od momčadi koja je slovila favoritom. Gradski rival Manchester City opet se osamio na vrhu ljestvice.

Rezultati utakmica 20. kola Premiershipa: Newcastle - Manchester United 3:0 (Ba 33, Cabaye 47, Jones 90+2), Everton - Bolton 1:2 (Howard 63/Ngog 67, Cahill 78), Manchester City - Liverpool 3:0 (Agüero 10, Yaya Toure 33, Milner 75 - 11 m), Tottenham - WBA 1:0 (Defoe 63), Wigan - Sunderland 1:4 (Rodallega 62 / Gardner 45+4, McClean 55, Sessegnon 73, Vaughan 80).

Poredak:  Manchester City  48, Manchester United 45, Tottenham 42, Chelsea 37, Arsenal 36, Liverpool 34, Newcastle 33….