Premierliga: Manchester United slavio 9:0 i izjednačio najveću pobjedu

Utorak, 02. veljače 2021. 23:29 Napisao/la  SC

Nogometaši Manchester Uniteda 4. ožujka 1995. godine identičnim rezultatom na domaćem terenu svladali su Ipswich Town

Slavlje nogometaša Manchester Uniteda

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su Southampton 9:0 u utakmici 22. kola Premierlige odigranoj na Old Traffordu.

Momčad Olea Gunnara Solskjaera izjednačila je tako najveću pobjedu u premijerligaškoj povijesti, 4. ožujka 1995. godine identičnim su rezultatom na domaćem terenu svladali Ipswich Town.

Debakl gostiju započeo je već nakon 76 sekundi kada su ostali bez debitanta u momčadi, zbog jednog brutalnog starta isključen je 19-godišnji Austrijanac Alexander Jankewitz.

Ionako oslabljena momčad nakon toga više nije imala nikakvih šansi, do kraja prvog dijela gostujući vratar četiri je puta morao po loptu u mrežu, a situacija se nije bitno popravila niti u nastavku.

U 86. minuti gosti su ostali i bez Bednareka, što ih je dodatno demoraliziralo pa su domaćini do kraja utakmice postigli još tri pogotka.

Ovim porazom Southampton je izjednačio svoj neslavni rekord, prošle sezone identičnim su rezultatom poraženi od Leicestera.

Utakmice 22. kola: Sheffield United – WBA 2:1 (Bogle 56, Sharp 73/Philips 41), Wolves – Arsenal 2:1 (Neves 45+5, Moutinho 49/Pepe), Manchester United – Southampton 9:0 (Wan-Bissaka 18, Rashford 25, Bednarek 34-ag, Cavani 39, Martial 69, 90, McTominay 71, Fernandes 87-11 m, James 90+3), Newcastle – Crystal Palace 1:2

Poredak: Manchester City 44 (20), Manchester United 44, Liverpool 40 (21), Leicester 39 (21), West Ham 35 (21), Tottenham 33 (20)....