Boxing Day: Arsenal napokon pobijedio, Leicester prekinuo niz Manchester Uniteda

Subota, 26. prosinca 2020. 15:36 Napisao/la  SC
Mikel Arteta sačuvao posao

Arsenal je pobjedom protiv Chelsea nakon čak sedam utakmica konačno uspio osvojiti tri boda, mendažer Mikel Arteta opasno je visio na klupi na kraju godine.

Prva pobjeda nakon dva mjeseca doimala se osigurana do završnice utakmice.

Abraham je smanjio na 3:1 u 87. minuti, Jorginho u 91. minuti nije iskoristio kazneni udarac za Chelsea.

Leno je obranio njegov udarac i sačuvao svoju momčad od stresova u zadnjim minutama.

U prvoj utakmici odigranoj tijekom Boxing Dayja, Leicester je prekinuo niz pobjeda Manchester Uniteda u gostima.

Vardy je u 85. minuti iskoristio trenutak nepažnje gostujuće obrane, lopta se odbila od bloka i završila u mreži - 2:2.

Manchester United je bio bliži pobjedi, Rashford nije iskoristio dvije velike prilike.

Aston VIlla je i s desetoricom igrača ostvarila uvjerljivu pobjedu protiv Crystal Palacea.

Utakmice 15. kola: Leicester - Manchester United 2:2 (Barnes 31, Vardy 85/Rashford 23, Fernandes 79), Aston Villa - Crystal Palace 3:0 (Traore 5, Hause 66, El-Ghazi 76), Fulham - Southampton 0:0, Arsenal - Chelsea 3:1 (Lacazette 34-11m, Xhaka 44, Saka 56/Abraham 87), Manchester City - Newcastle 2:0 (Gundogan 14, Torres 55), Sheffield United - Everton 0:1 (Sigurdsson 80)

Poredak: Liverpool 31 (14),Everton 29 (15),  Leicester 28 (15), Manchester United 27 (14), Manchester City 26 (14),   Aston Villa 25 (13), Chelsea 25 (15),...