ENGLESKO PRVENSTVO

Gareth Bale spasitelj, Arsenal pobijedio QPR

Subota, 04. svibnja 2013. 18:42 Napisao/la  SC

Rezultati 36. kola: Fulham - Reading 2:4, Swansea - Manchester City 0:0, Tottenham - Southampton 1:0, QPR - Arsenal 0:1

Nogometaši Wigana i Aston Ville napravili su veliki korak ptema sačuvanju prvoligaškog statusa u okviru 36. kola engleske Premierlige. Aston Villa je do tri boda na Carrow Roadu kod Norwicha stigla pogotkom Gabriela Agbonlahora u 89. minuti utakmice (2:1).

Wigana na gostovanju kod WBA slavio 3:2. Domaća momčad je povela u 29. minuti pogotkom Longa, a deset minuta kasnije je izjednačio Kone. Vodstvo West Bromwichu je vratio McAuley, a preokret gostiju kreirali su McArthur i McManaman. Tottenham je kod kuće minimalno nadvisio Southampto golom Balea četiri minute prije kraja. Otpisani Reading je slavio kod Fulhama 4:2, koji je nastupio bez Mladena Petrića, koji je osjetio bolove u tetivi koljena.

Rezultati 36. kola: Fulham - Reading 2:4 (Ruiz 70, 77/Robson-Kanu 12-11m, 62, Le Fondre 75, Karacan 83), Norwich - Aston Villa 1:2 (Holt 74-11m/Agbonlahor 55, 90), West Bromwich - Wigan 2:3 (Long 29, McAuley 50/Kone 39, McArthur 58, McManaman 80), Swansea City - Manchester City 0:0, West Ham - Newcastle 0:0, Tottenham - Southampton 1:0 (Bale 86), QPR - Arsenal 0:1 (Walcott 1)