Primera: Zidane odveo Real Madrid do pobjede, Athletic Bilbao pobijedio Atletico Madrid

Subota, 16. ožujka 2019. 18:35 Napisao/la  SC
Gareth Bale (Real Madrid)

Real Madrid se povratkom Zinedinea Zidanea na klupu vratio na pobjedničke staze.

Kraljevi su u okviru 28. kola La Lige pobijedili Celtu Vigo na Santiago Bernabeu 2:0, a strijelci su bili Isco u 62. i Bale u 77. minuti.

No, moglo je biti i više da je glavni sudac Munuera priznao gol Luke Modrića u 56. minuti.

Modriću je odbijena lopta nakon kornera sjajno došla na volej, on ju je stisnuo i od poda pogodio u donji desni kut Blancova gola.

Oko 65 tisuća ljudi, koliko ih je u subotu popodne došlo pogledati utakmicu, u jedan glas je zaorilo i počelo slaviti sjajan gol Modrića.

No, na sugestiju VAR-a Munuera je prvo otišao pogledati regularnost gola, a onda ga je odlučio i poništiti.

Modrićev udarac bio je sjajan, no lopta se kretala točno u smjeru Varanea koji je bio u zaleđu i utjecao na igru pa glavni sudac utakmice i nije imao pretežak zadatak u procjeni.

Real je do kraja susreta uspio i povećati prednost preko Garetha Bela, koji se nada da će povratkom Zidanea doživjeti procvat.

Modrić je igrao do 77. minute kada ga je zamijenio Valverde.

Alaves je došao do pobjede kod Huesce i učvrstio se na petom mjestu.

Atletico Madrid poražen je u Bilbau 2:0 te su Madrižani sada došli na samo dva boda zaostatka od Atletica.

Utakmice 28. kola: Huesca - Alaves 1:3 (Avila 14-11m/ Calleri 11-11m, 86, Guidetti 80), Real Madrid - Celta Vigo 2:0 (Isco 62, Bale 77), Athletic Bilbao - Atletico Madrid 2:0 (Williams 73, Kodro 85), Leganes - Girona 0:2 (Portu 13, 22)

Poredak: Barcelona 63 (27), Atletico 56, Real Madrid 54, Getafe 45 (27)...