Primera: Valencia doživjela poraz, Atletico remizirao, Montella napokon pobijedio

Subota, 20. siječnja 2018. 14:50 Napisao/la  SC
Antoine Griezmann (Atletico Madrid)

Valencia je neugodno iznenadila svoje navijače porazom od Las Palmasa, četvrti poraz doživjela je od pretposljednje momčadi lige.

Slaba je isprika što je utakmicu završila s devetoricom igrača.

Gabriel dobio dva žuta kartona u 52. minuti, prvog zbog igranja rukom, drugoga zbog nesportskog ponašanja.

Vezo je isključen u 87. minuti zbog udaranja protivničkog igrača.

Nogometaši Seville pobijedili su u gostima kod Espanyola 0:3, što je prva pobjeda trenera Vicenza Montelle u Primeri.

Sevilla je povela golom Vazqueza u 15. minuti koji je loptu poslao u lijevu stranu domaće mreže.

Sarabia je solo prodor u 34. minuti okrunio pogotkom u rašlje za 0:2.

Konačnih 0:3 postavio je Luis Muriel u 90. nakon solo akcije.

Atletico Madrid odigrao je samo 1:1 protiv 11. momčadi u prvenstvu, Girone i tako zasjenila činjenicu da Simeone već dugo nije imao bolji i opasniji napadački dvojac u svojoj momčadi.

Antoine Griezmann i Diego Costa su sjajnom akcijom u 34. minuti osigurali vodstvo Atleticu na Wandi Metropolitano, ali ne i nova tri boda koji bi ih približio Barceloni.

Girona je u 73. minuti preko Portua uspjela doći do boda.

Šime Vrsaljko je odigrao 80 minuta, a u 66. minuti je kažnjen žutim kartonom.

Utakmice 20. kola: Las Palmas - Valencia 2:1 (Viera 20, Calleri 53/Mina 5),     Espanyol - Sevilla 0:3 (Vazquez 15, Sarabia 34, Muriel 90), Atletico Madrid - Girona 1:1 (Griezmann 34/ Portu 73), Villarreal - Levante 2:1 (Trigueros 26, Cheryshev 50/ Roger 90+3 - 11m)

Poredak: Barcelona 51 (19), Atletico 43, Valencia 40, Villarreal 34, Real Madrid 32 (18), Sevilla 32...