Primera: Barcelona lako protiv Athletic Bilbaa, Sevilla poražena u gostima kod Leganesa

Nedjelja, 18. ožujka 2018. 14:02 Napisao/la  SC
Lionel Messi (Barcelona)

Villarreal je pobijedio Atletico 2:1.

Gosti su poveli sa bijele točke golom Griezmanna u 20. minuti.

Villarreal je pobjedu osigurao u samoj završnici dvama pogocima Unala u 82. i 91. minuti.

Atletico je u trećoj minuti sudačke nadoknade utakmice ostao bez Vitola zbog nesportskog ponašanja.

Barcelona je na Nou Campu upisala novu rutinsku pobjedu savladavši Athletic Bilbao rezultatom 2:0.

Paco je pogodio u 8. minuti, Messi u 30.

Katalonci su ovim trijumfom pobjegli na 11 bodova prednosti na vrhu tablice te produžili niz neporaženosti na 15 utakmica u nizu u svim natjecanjima.

Junak blaugrane ponovno je bio Messi koji je zabio svoj prvi ovosezonski gol izvan kaznenog prostora, a promašajima su se iskazali Brazilci - Coutinho je dva puta tresao gredu, a njegov sunarodnjak Paulinho pogodio je stativu.

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić odigrao je svih 90 min za domaći sastav.

Leganes je bio uspješniji od Seville u susretu 29. kola.

Bustinza i Eraso bili su strijelci za domaće, dok je poraz Seville ublažio Layun u 90. minuti.

Sevilla je od 84. minute igrala sa igračem manje nakon isključenja Sarabije zbog drugog žutog kartona.

Utakmice 29. kola: Leganes - Sevilla 2:1 (Bustinza 41, Eraso 69/ Layun 90), Barcelona - Athletic Bilbao 2:0 (Paco 8, Messi 30), Celta Vigo - Malaga 0:0, Villarreal - Atletico Madrid 2:1 (Unal 82, 90+1/ Griezmann 20-11m)