ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Ronaldo postigao tri, a Rakitić dva pogotka

Srijeda, 30. listopada 2013. 23:57 Napisao/la  SC

Utakmica 11. kola: Real Madrid – Sevilla 7:3. Rakitić promašio kazneni udarac

Kakav spektakl u Madridu, gledatelji na Santiago Bernabeu vidjeli su čak 10 pogodaka! Real Madrid pobijedio je Sevillu rezultatom 7:3 u utakmici koja je komotno mogla završiti s barem još pet, šest pogodaka. Više su šansi propustili domaći igrači, ali ni Sevilla nije zabila sve što je mogla.

Najveću šansu za Sevillu propustio je realizirati Rakitić, koji je u 74. minuti s bijele točke loptu poslao u gledalište. Da nije promašio, ostvario bi hat-trick protiv Real Madrida na Santigu Bernabeu, što je privilegija najvećih igrača.

Rakitić je prvi pogodak postigao iz kaznenog udarca, a drugi je bio malo remek-djelo kojim je zasjenio sve madridske strijelce. U 63. minuti Rakitić je lijevom nogom s ruba kaznenog prostora atraktivno pogodio suprotni kut za 5:3!

Sudac Teixeira dosudio je tri vrlo sumnjiva kaznena udarca, Rakitić nije iskoristio jedan dosuđen nakon navodnog prekršaja Ronalda!

Cristiano Ronaldo ostvario novi hat-trick i time na najbolji način odgovorio na ciničke komentare Seppa Blattera. Uvodničar sjajnom Portugalcu bio je Gareth Bale, koji je prvi put postigao dva pogotka. Probudio se i dvostruki strijelac Benzema.

Luka Modrić u igru je ušao u 71. minuti , kod rezultata 5:3! Nakon dužega izbivanja zbog ozljede prvi put je zaigrao i Xabi Alonso.

REAL MADRID: Diego Lopez, Arbeloa, Varane, Sergio Ramos, Marcelo, Illarramendi (64 Xabi Alonso), Khedira (81 Di Maria), Bale, Isco (71 Modrić), Ronaldo, Benzema

SEVILLA: Beto, Figueiras, Carrico, Pareja, Navarro, Mbia, Rakitić, Jairo (62 Perotti), Vitolo (83 Reyes), Moreno, Bacca (62 Gamerio)

Utakmice 11. kola: Real Madrid – Sevilla 7:3 (Bale 13, 27, Ronaldo 32-11m, 60, 71, Benzema 52, 79/Rakitić 38-11m, 63, Bacca 40), Valencia – Almeria 1:2 (Jonas 33-11m/Torsiglieri 62, Vidal 70), Valladolid – Sociedad 2:2 (Larsson 76, Guerra 78/Griezmann 16, 53), Osasuna – Rayo 3:1 (Oier 1, Riera 58, Torres 58/Galvez 72)