ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Real (M) remizirao, Barcelona prvak

Subota, 11. svibnja 2013. 23:59 Napisao/la  L.K

Rezultati 35. kola: Athletic Bilbao - Mallorca 2:1, Valladolid – Deportivo 1:0, Osasuna – Getafe 1:0, Espanyol - Real Madrid 1:1

Primera - 35. kolo

ESPANYOL - REAL MADRID 1:1

Stadion Cornella - El Prat. Sudac: Iglesias Villanueva

Strijelci: 1:0 Stuani (22), 1:1 Higuain (58)

Žuti karton: Stuani, Verdu, Wakaso (Espanyol), Essien, Xabi Alonso, Modrić, Carvalho, Albiol, Ronaldo (Real Madrid)

Crveni karton: Victor Sanchez (90+1)

ESPANYOL: Kiko Casilla; Javi Lopez, Colotto, Hector Moreno, Capdevila; Víctor Sanchez, Forlin; Wakaso, Verdu (83' Simao), Sergio Garcia; Stuani.

REAL MADRID: Diego Lopez; Albiol, Carvalho, Varane (18' Xabi Alonso), Nacho; Essien, Modrić; Di María, Kaka (56' Ronaldo); Higuain, Morata (46' Benzema).

U posljednjem subotnjem susretu 35. kola španjolske Primere Real Madrid odigrao je protiv Espanyola neodlučeno 1:1 čime je Barcelona službeno postala prvak i u posljednjih pet godina stigla do četvrtog naslova, a ukupno svog 22.

Jose Mourinho odmarao je neke igrače (Ronaldo, Ramos), a Luka Modrić odigrao je cijeli susret. U 18. minuti igru je morao napustiti Varane zbog ozljede koljena i pod upitnikom je njegov nastup u finalu kupa 17. svibnja na Santiago Bermabeu protiv Atletico Madrida.

Espanyol je poveo u 22. minuti pogotkom Stuanija. U nastavku susreta u 58. minuti izjednačio je Higuain udarcem glavom na ubačaj Luke Modrića iz prekida.

Athletic Bilbao na svom je terenu pobjedio „fenjeraša“ Mallorcu golovima Aduriza u 8. minuti i Llorentea u 79. minuti. Mallorca je smanjila rezultat preko Giovanija dos Santosa u 81. minuti. Ovom pobjedom Athletic se odmaknuo od zone ispadanja a da bi teoretski sačuvao prvoligaški status dovoljan mu je još samo bod u posljednja tri kola. Mallorca je od 23. minute igrala sa desetoricom nakon što je zbog dva žuta kartona igru morao napustiti Fontas. U posljednjoj minuti susreta Mallorca je ostala bez još jednog igrača kada je isključen Ximo.

Valladolid je minimalnom pobjedom 1:0 protiv „davljenika“ Deportiva i teoretski osigurao ostanak u Primeri. Pogodak odluke u 48. minuti postigao je Guerra. Važna tri boda osvojila je i Osasuna protiv Getafea  pogotkom Arribasa u 75. minuti.

Rezultati 35. kola: Athletic Bilbao - Mallorca 2:1 (Aduriz 8', llorente 79'/Giovani ), Osasuna – Getafe 1:0 (Arribas 75'), Valladolid – Deportivo 1:0 (Guerra 48'), Espanyol – Real Madrid 1:1 (Stuani 22'/Higuain 58')