Primera: Ivan Rakitić strijelac u gradskom derbiju, Real Madrid pobijedio u 86. minuti

Subota, 29. travnja 2017. 18:26 Napisao/la  SC

Utakmice 35. kola: Real Sociedad - Granada 2:1,  Real Madrid - Valencia 2:1

Ivan Rakitić bio je strijelac u gradskom derbiju, koji je Barcelona prelomila u drugom dijelu utakmice.

U napadu Barcelone zaigrala je čudesna trojka Messi, Neymar i Suarez, koji je dvaput zatresao mrežu Espanyola.

Alen Halilović igrao je do 64. minute za Las Palmas u teškom domaćem porazu od Atletica.

Luka Modrić igrao je do 82. minute za Real Madrid u pobjedi protiv Valencije, koja je postala upitan upravo u 82. minuti kada je Parejo izjednačio.

Umjesto Modrića ušao je Lucas, Real Madrid je pritisnuo i pogotkom Marcela u 86. minuti osigurao bodove.

Ronaldo je postigao pogodak, ali u 57. nije iskoristio kazneni udarac.

Pogotkom Valenciji portugalski napadač ukupno je postigao 367 pogodaka čime je postao rekorder po broju pogodaka u najboljih šest europskih liga. Iza njega su Jimmy Greaves (366), Gerd Muller (365) i Leo Messi (345)...

Mateo Kovačić sjedio je na klupi.

Utakmice 35. kola: Las Palmas - Atlético 0:5 (Gameiro 2, 18, Niguez 17, Thomas 72, Torres 90+1), Espanyol - Barcelona 0:3 (L. Suarez 50, 87, Rakitić 76),   Real Sociedad - Granada 2:1 (Vela 45, Juanmi 84/Ramos 85), Real Madrid - Valencia 2:1 (Ronaldo 27, Marcelo 86/Parejo 82)