Primera: Real Madrid šesticom ispratio Celtu Vigo, Betis i Villareal u Europa ligi

Subota, 12. svibnja 2018. 21:24 Napisao/la  SC
Bale i Modrić

Cristiano Ronaldo nije igrao u jednoj od najuvjerljivjih pobjeda (6:0) Real Madrida ove sezone, najbolji strijelac propustio je utakmicu protiv Celte Vigo zbog ozljede.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu, Zinedine Zidane koristio je sve najbolje igrače osim Sergija Ramosa koji je odmarao.

Modrić je asistirao Baleu za prvi pogodak.

Mateo Kovačić sjedio je na klupi.

Najveći dobitnik dana je Villarreal koji je pobjedom nad Deportivo de La Coruñom matematički osigurao grupnu fazu Europa lige.

Real Sociedad posljednji ligaški ogled sezone s Barcelonom na Camp Nouu dočekat će u slavljeničkom raspoloženju.

Pobjedom nad Leganesom s 3:2 oprostio se od Anoete i domaćih navijača koji su ovacijama i skandiranjem nagradili kapetana Xabija Prieta koji će se koncem sezone umiroviti.

Alaves je nastavio sa serijom dobrih rezultata. Rutinsku pobjedu ostvario je protiv Athletico Bilbaa koji je porazio s 3:1.

Real Betis i Sevilla remizirali su u seviljskom derbiju koji je okončan 2:2.

U borbi za direktan plasman u Europa ligu predstojeće sezone Sevilla je do 81. minute vodila 2:1 te se uoči posljednjeg kola bila približila Real Betisu na dva boda.

Ipak, Real Betis izjednačio je devet minuta prije kraja utakmice te je uoči posljednjeg kola ovjerio nastup u grupnoj fazi europskog natjecanja.

Pred Sevillom je još ogled s Alavesom u kojem mora osvojiti barem bod kako bi se plasirala u kvalifikacije Europa lige.

Villarreal je s 4:2 pobijedio Deportivo de La Coruñu na Riazoru te je 18. trobodom u sezoni osigurao skupine Europa lige.

Već na poluvremenu vodio je 3:0, no pobjedu je potvrdio tek u posljednjim minutama dvoboja kada je poentirao za konačnih 4:2.

Atletico Madrid je minimalnim rezultatom porazio Getafe (1:0), kao i Valencia Gironu (1:0). Budući drugoligaš Las Palmas izgubio je protiv Eibara s 0:1. Halilović je igrao za poražene do 66. minute

Utakmice 37. kola:  Real Madrid - Celta Vigo 6:0 (Bale 16, 30, Isco 32, Hakimi 52, Gomez 74-ag, Kroos 81),    Real Sociedad - Leganes 3:2 (Oyarzabal 18, Canales 25, Willian Jose 78-11m/ Rico 26, Guerrero 53), Alaves - Athletic Bilbao 3:1 (Guidetti 43, El Haddadi 60, Gomez 78/ Muniain 79), Betis - Sevilla 2:2 (Bartra 5, Loren 81/ Ben Yedder 57, Kjaer 79), Deportivo - Villareal 2:4 (Borja 58, 88/ Castillejo 2, 45, Trigueros 31, Cheryshev 90+2), Eibar - Las Palmas 1:0 (Charles 5), Getafe - Atletico Madrid 0:1 (Koke 8), Girona - Valencia 0:1 (Vietto 61)