Messi ušao i postigao 40. gol u prvenstvu

Subota, 09. ožujka 2013. 21:51 Napisao/la  SC

Utakmica 27. kola: Barcelona - Deportivo 2:0  (Alexis 38, Messi 88)

Strijelci: 1:0 Alexis (38), 2:0 Messi (88)

Žuti kartoni: Puyol, Song (Barcelona), Aguilar (Deportivo)

BARCELONA: Pinto, Mascherano, Dani Alves, Puyol, Adriano, Fábregas (75 Busquets), Thiago (67 Iniesta), Song, Villa (62 Messi), Tello, Alexis

DEPORTIVO: Aranzubia, Silvio, Aythami, Insúa, Manuel Pablo, Aguilar, Valerón (62 Camuñas), Gama, Pizzi, Assunção (77 Domínguez), Oliveira (71 Salomao)

Barcelona je utakmicu počela s Messijem, Iniestom, Piquéom, Busquetsom, Pedrom i Jordi Albom na klupi čime su počele zadnje priprema za uzvratnu utakmicu Lige prvaka protiv Milana. Utakmica protiv uvjerljivo zadnje momčadi Primere nije treba predstavljati težak posao za početnu postavu Barcelone, koja se nije iskazala silnom motiviranošću. Svejedno je najbolji igrač gostiju bio vratar Aranzubia, koji se posebno istaknuo u 32. minuti kada je nadmudrio Davida Villu koji ga je pokušao prebaciti.

U 38. minuti Dani Alves ubacio je zdesna, Alexis skočio i udarcem glavom poslao loptu iza gol-crte u trenutku kada je Aranzubia stigao intervenirati.

U drugom dijelu utakmica je povremeno ulazila u razdoblja dosadnog tika-taka nogometa, pa je trener Roura u igru poslao Messija i Iniestu. Odmah je živnulo i završilo onako kako se moglo očekivati, 40. pogotkom Lea Messija u prvenstvu. U 88. minuti Messi je izveo majstoriju i elegantno u trku prebacio Aranzubiju za konačnih 2:0 čime je napadač Barcelone postigao pogodak u 17. utakmici Primere zaredom što je novi španjolski rekord.

Utakmice 27. kola: Betis – Osasuna 2:1 (Molina 19, Ruben Castro 79/Silva 74), Rayo – Espanyol 2:0 (Dominguez 9, Piti 77), Valladolid – Malaga 1:1 (Manucho 41/Demichelis 8), Barcelona – Deportivo 2:0 (Alexis 38, Messi 88)