ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Real poražen, Duje Čop donio pobjedu Malagi

Nedjelja, 13. prosinca 2015. 15:39 Napisao/la  SC

Utakmice 15. kola: Villarreal - Real Madrid 1:0, Atletico - Athletic 2:1, Rayo Vallecano - Malaga 1:2

Nogometaši madridskog Reala nsu se priključili vodećem dvojcu španjolske nogometne lige na čelu poretka. U tome ih je spriječio Villarreal koji je na El Madrigalu odnio pobjedu od 1:0. Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je bivši junior kraljevskog kluba Roberto Soldado koji je zabio u osmoj minuti susreta. Madridski klub ostao je pet bodova iza Barcelone i gradskog rivala Atletica. U porazu momčadi Rafe Beniteza, trećem ove sezone sudjelovali su i hrvatski nogometaši Luka Modrić i Mateo Kovačić. Modrić je igrao do 78. minute, a Kovačić je ušao s klupe minutu kasnije.

Atletico je pak s 2:1 bio bolji od Athletica, a pobjedonosni je gol djelo Antoinea Griezmanna. Eibar i Valencia zabili su po jedan pogodak i podijelili bodove.

Malaga je u prvoj nedjeljnoj utakmici s 2:1 slavila na gostovanju kod Raya Vallecana, a pobjednički je pogodak postigao hrvatski reprezentativac Duje Čop.

Duje Čop je imao odličnu predsezonu po dolasku u Malagu, te je u prve četiri pripremne utakmice postigao tri pogotka. Međutim, uslijedila je suša, pa je napadač svoj prvenstveni prvijenac dočekao tek u utakmici 15. kola.

Rayo je poveo već u šestoj minuti igre pogotkom Javija Guerra, a u drugom je poluvremenu uslijedio preokret koji je Malagi osigurao tri boda. Izjednačio je Charles u 59. minuti igre, a pobjedu je svojoj momčadi tri minute prije kraja susreta donio Duje Čop koji je pospremio loptu u donji desni kut nakon dodavanja Juana Carlosa.

Primera - 15. kolo

Villarreal - Real Madrid 1:0 (Soldado 8)

VILLARREAL: Areola - Bailly (84 Rukavina), Musacchio, Ruiz, Costa - dos Santos, Trigueros (90 Pina), Bruno, Suarez - Bakambu, Soldado (83 Leiva)

REAL (M): Navas - Danilo, Pepe, Ramos, Marcelo (89 Jese) - Modrić (78 Modrić), Casemiro (79 Kovačić), Rodriguez - Bale, Benzema, Ronaldo

Rayo Vallecano - Malaga 1:2 (Guerra 6/Charles 59, Čop 87)

RAYO: Rodriguez - Tito, Llorente, Amaya, Martinez - Trashorras, Sanchez - Bangoura (85 Quini), Hernandez (68 Manucho), Bebe (62 Embarba) - Guerra

MALAGA: Kameni - Torres, Weligton, Albentosa, Rosales - Formals (83 Anor), Filipenko (58 Charles) - Carlos, Amrabat, Duda (58 Recio) - Čop

Ostali rezultati: Atletico Madrid - Athletic Bilbao 2:1 (Niguez 45+2, Griezmann 67/Laporte 27), Eibar - Valencia 1:1 (Enrich 45/Junca 85-ag)