ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Pobjeda Barce, Rakitić i Livaja ušli u drugom dijelu

Subota, 14. siječnja 2017. 18:13 Napisao/la  SC

Utakmice 18. kola: Barcelona - Las Palmas 5:0, Leganes - Athletic Bilbao 0:0, Atletico - Betis 1:0

Šime Vrsaljko odigrao je cijelu utakmicu za Atletico u pobjedi protiv Betisa.

Barcelona je povela u 14. minuti nakon što je Gomes proigrao Suareza koji pogađa desni donji kut.

U 32. minuti sjajna kombinacija Busquetsa i Gomesa završava pored gola. Messi je u 42. iz slobodnog udarca gađao rašlje, no vratar Varas  opasnost je otklonio.

Messi se u strijelce upisao u 52. minuti kada je u mrežu pospremio jednu odbijenu loptu. Pet minuta kasnije Suarez pogađa za 3:0, a u 59. minuti Turan je bio najbrži i odbijenu loptu poslao u gol za 4:0.

Vidal je u kaznenom prostoru primio loptu koju ej poslao Paco te smireno zabio za konačnih 5:0.

Ivan Rakitić u igru je ušao u 62. minuti kada je zamijenio Gomesa. Navijači su ga dočekali s ovacijama. Na drugoj strani svoju je priliku na klupi čekao Marko Livaja i dočekao u 74. minuti.

BARCELONA: ter Stegen, Vidal, Mascherano, Umtit, Alba, Gomes (62 Rakitić), Busquets (74 Mathieu), Rafinha, Messi, Suarez (68 Paco), Turan

LAS PALMAS: Varas, Macedo, Lemos, Garcia (34 Aythami), Lopes, Viera, Mesa, Gomez (63 Garcia), El Zhar (74 Livaja), Boateng, Tanausu

Utakmice 18. kola: Barcelona - Las Palmas 5:0 (Suarez 14, 57, Messi 52, Turan 59, Vidal 80), Leganes - Athletic Bilbao 0:0, Atletico - Betis 1:0 (Gaitan 8), Deportivo La Coruna - Villarreal 0:0