Primera: Barcelona lako sa Sociedadom, Neymar zabio dva gola, Suarez i Messi po jedan

Subota, 28. studenog 2015. 17:52 Napisao/la  SC

Utakmica 13. kola: Barcelona - Real Sociedad 4:0, Atletico Madrid - Espanyol 1:0

Barcelona je utakmicu otvorila sjajnom prilikom Inieste u 13. minuti, ali je lopta odsjela na stativi. No, u 22. minuti domaći ipak dolaze u vodstvo. Alves pronalazi Neymara u kaznenom prostoru, a Neymar pogađa desne rašlje za 1:0. Četiri minute prije kraja prvog dijela već je 2:0. Alves je ponovno bio asistent, ovaj puta Luisu Suarezu.

U 53. minuti Neymar drugi puta trese mrežu nakon dodavanja Mathieua. Messi je bio u prilici u 59. minuti, ali lopta odlazi pored lijeve stative. Messi je pokušao i iz slobodnjaka u 69. minuti, ali bio je zamalo neprecizan.
Bruma je zaprijetio Barceloni u 84. minuti, no pucao je pored gola. Dvije minute kasnije ponovno je isti igrač u prilici, ali Bravo blokira njegov pokušaj na vrijeme. Messi je u 87. minuti pogodio prečku, a mrežu je ipak zatresao u prvoj minuti sudačke nadoknade na asistenciju Neymara. Rakitić je odigrao cijelu utakmicu.

BARCELONA: Bravo, Alves (62 Adriano), Pique, Mascherano (69 Bartra), Mathieu (66 Alba), Rakitić, Busquets, Iniesta, Messi, Suarez, Neymar

REAL SOCIEDAD: Rulli, Elustondo, Gonzalez, Martinez, Berchiche, Canales (58 Oyarzabal), Pardo, Granero, Prieto, Vela (81 Bruma), Agirretxe (73 Litri)

Alen Halilović igrao u porazu Sportinga u Vigu.

Utakmica 13. kola: Barcelona - Real Sociedad 4:0 (Neymar 22, 53, Suarez 41, Messi 90), Atletico Madrid - Espanyol 1:0 (Griezmann 3), Malaga - Granada 2:2 (Charles 45+1, Fornals 58/El Arabi 83, Rochina 86), Las Palmas - Deportivo La Coruna 0:2 (Cani 19, Perez 90+2), Celta Vigo - Sporting Gijon 2:1 (Orellana 16, Nolito 84/Castro 66)