ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Barcelona i R. Madrid nastavili utrku za prvaka

Nedjelja, 08. svibnja 2016. 19:10 Napisao/la  SC

Atletico otpao nakon poraza od Levantea

Barcelona i Real Madrid nastavljaju utrku za naslov prvaka, Atletico je otpao nakon poraza u 37. kolu.

Barcelona je u prepoznatljivom stilu pobijedila (5:0) Espanyol, koji u gradskom derbiju nije bio dostojan protivnik razigranoj momčadi Luisa Enriquea.

Počelo je fantastičnim pogotkom Lea Messija iz slobodnog udarca, pogodak u 8. minuti odredio je tijek utakmice u kojoj je Suarez dvama pogocima zadržao isti razmak na ljestvici najboljih strijelaca.

Ivan Rakitić igrao je do 73. minute.

Ronaldo je dvama pogocima osigurao pobjedu Real Madrida protiv jake Valencije, koja je u finišu utakmice smanjila rezultat (3:2) i učinila utakmicu neizvjesnom.

Luka Modrića nije bio u sastavu, trener Zinedine Zidane odlučio je odmoriti sjajnog veznjaka. Mateo Kovačić ušao je u igru u 65. minuti umjesto Benzeme.

Rossi je pogotkom u 90. minuti donio Levanteu pobjedu protiv Atletica, koji je time kolo prije kraja ostao bez šanse za osvajanjem titule prvaka.

Duje Čop igrao je za Malagu u porazu u Vigu.

Utakmice 37. kola: Barcelona - Espanyol 5:0 (Messi 8, Suarez 52, 61, Rafinha 74, Neymar 83), Celta Vigo - Malaga 1:0 (Nolito 31), Eibar - Real Betis 1:1 (Enrich 73/Ruben Castro 37), Getafe - Sporting Gijon 1:1 (Šćepović 80/Sergio Alvarez 50), Las Palmas - Bilbao 0:0, Levante - Atlético 2:1 (Victor 30, Rossi 90/Torres 2), Real Madrid - Valencia 3:2 (Ronaldo 26, 59, Benzema 42/Rodrigo 55, Andre Gomes 81), Real Sociedad - Rayo Vallecano 2:1 (Oyarzabal 12, Jon Bautista 50/Guerra 69), Sevilla - Granada 1:4 (Gonzalez 73/Cuenca 45+1, 88, Babin 79, El Arabi 86-11m), Villarreal - Deportivo 0:2 (Fajr 32, Lucas Perez 57)