Barcelona slavi prvaka tri kola prije kraja

Subota, 27. travnja 2019. 16:17 Napisao/la  SC

Messi pogotkom osigurao naslov

Leo Messi
Leo Messi

Barcelona je osvojila titulu prvaka u 35. kolu!

Leo Messi igrao je drugo poluvrijeme protiv Levantea, više nego dovoljno da postigne  pogodak odluke i odvede svoju momčadi do još jednog trofeja.

Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu.

Athletic Bilbao i Alaves odigrali su 1:1

Derbi Baskije otvoren je prekrasnim pogotkom Benata Etxebarrije iz slobodnjaka u 41. minuti.

Ovom 32-godišnjaku to je bio premijerni gol sezone.

Alavesu je bod donio Borja Baston, koji se najbolje snašao kod odbijanca u šesnaestercu nakon slobodnog udarca.

Klubu iz Vitorije ovo je sedma uzastopna utakmica bez pobjede, dok je Bilbao tri kola prije kraja prvenstva sačuvao sedmo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Europa ligu, s tri boda više upravo od Alavesa.

Atletico Madrid minimalno je pobijedio Valladolid.

Tri boda domaćima donio je autogol Fernandeza u 66. minuti.

Utakmice 35. kola: Athletic Bilbao - Alaves 1:1 (Benat 41/ Baston 45), Atletico Mdrid - Valladolid 1:0 (Fernandez 66-ag), Leganes - Celta Vigo 0:0, Barcelona - Levante 1:0 (Messi 62)

Poredak: Barcelona 83, Atletico 74, R. Madrid (34) 65,...