LaLiga: Valencia pobijedila Real Madrid, Atletico skočio na drugo mjesto

Nedjelja, 21. svibnja 2023. 21:50 Napisao/la  SC

Valencija je na Mestali pobijedila Real Madrid.

Bila je to prva Realova utakmica nakon debakla u Manchesteru u uzvratnom susretu polufinala Lige prvaka. Ali i novi poraz.

Utakmica je bila puna tenzija, a pogodak odluke zabio je Diego Lopez u 33. minuti. Za goste je od 65. minute igrao kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić.

U samoj završnici susreta došlo je do naguravanja igrača pri čemu je Vinicius Junior udario Huga Dura nakon čega je dobio crveni karton.

Sudac Ricardo De Burgos je isključio Realova napadača nakon poziva iz VAR sobe.

Zanimljivo, nadoknada je trajala čak 15 minuta, ali više nije bilo promjene rezultata.

Realov poraz iskoristio je gradski suparnik Atletico koji je pobjedom 3-0 protiv Osasune skočivši na drugo mjesto Primere.

Rezultati 35. kola: Rayo Vallecano - Espanyol 1:2 (De Tomas 42/Darder 23, Melamed 59), Atletico Madrid - Osasuna 3:0 (Carasco 44, Niguez 62, Correa 82), Valencia - Real Madrid 1:0 (Lopez 33)