LaLiga: Ante Budimir odveo Osasunu u Europu, Valladolid ispao

Nedjelja, 04. lipnja 2023. 21:35 Napisao/la  SC
Ante Budimir

Ante Budimir junak je Osasuna, hrvatski reprezentativac dvama je pogocima odveo svoju momčad do pobjede protiv Girone i u konačnici do kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Budimir je igrao do 69. minute.

Karim Benzema pogotkom je zaključio svoj posljednji nastup za Real Madrid u karijeri, francuski napadač u 72. minuti pogotkom s bijele točke donio je kraljevskom klubu remi protiv Athletic Bilbaa, dvije minute kasnije svoje mjesto na terenu prepustio je Luki Modriću, novom kapetanu Real Madrida.

Ivan Rakitić nije igrao u porazu Seville od Real Sociedada.

Barcelona je sezonu zaključila porazom u Vigu, Valladolid nije na domaćem terenu uspio pobijediti Getafe i tako se spasiti ispadanja u posljednjem kolu.

Uz Valladolid iz lige su i prije zadnjega kola ispali Espanyol i Elche.

Rezultati 38. kola: Osasuna - Girona 2:1 (Budimir 52, 55/Reiner 75), Mallorca - Rayo Vallecano 3:0 (Muriqi 50, Copete 71, Rodriguez 90+3), Real Madrid - Athletic Bilbao 1:1 (Benzema 72-11 m, Sancet 49), Real Sociedad - Sevilla 2:1 (Mendez 27, Cho 73/Lamela 77), Villarreal - Atletico Madrid 2:2 (Jackson 9, Pascual 90+2/Correa 18, 56), Betis - Valencia 1:1 (Perez 1/Lopez 71), Celta Vigo - Barcelona 2:1 (Veiga 42, 65/Fati 79), Elche - Cadiz 1:1 (Boye 71/Escalante 10), Espanyol - Almeria 3:3 (UPuado 13, Pierre-Gabriel 49, Koleosho 73/Toure 10, Embarba 58, 87), Valladolid - Getafe 0:0.