LaLiga: Leo Messi vratio se nogometu, Ivan Rakitić odigrao 300. utakmicu

Subota, 13. lipnja 2020. 23:49 Napisao/la  SC

Leo Messi strijelac i dvostruki asistent, Luis Suarez zaigrao nakon pet mjeseci stanke zbog ozljede, Ante Budimir propustio dvije prilike

Leo Messi i Jordi Alba

Barcelona se vratila pobjedama, nogometu se vratio Leo Messi koji je postigao pogodak i dvaput asistirao u prvoj utakmici nakon stanke.

Dugačka stanka učinila je svoje, nije Messi briljirao u pobjedi protiv Mallorce koja je ostavila jako dobar dojam.

U pojedinim razdobljima utakmice, posebice početkom drugoga dijela, Mallorca je djelovala bolje.

Stvorila je domaća momčad nekoliko obećavajućih situacija, imao je vratar Marc ter Stegen prilike pokazati zašto je ponajbolji vratar na svijetu.

Ante Budimir imao je dvije (polu)prilike: u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela udarcem glavom, u 48. minuti udarcem sa 17 metara.

Ima Mallorca nekoliko zanimljivih igrača, Takefusa Kubo pokazao je u nekoliko poteza zašto je Real Madrid bio ponosan kada je oteo Barceloni 19-godišnjeg Japanca.

Kubo je kao čudo od djeteta nogomet počeo učiti u La Masiji, kao 14-godišnjak iz Barcelone se vratio u Tokyo, prošle sezone potpisao je za Real Madrid koji ga je poslao na posudbu u Mallorcu.

Japanac je bio najbolji igrač Mallorce.

Ivan Rakitić igrao je od 46. minute, hrvatski internacionalac korektno je odigrao 300. utakmicu u dresu Barcelone.

Od 57. minute igrao je Luis Suarez, koji je pet mjeseci izbivao zbog ozljede.

Odmah se vidjelo da će puno više značiti Barceloni nego Antoine Griezmann kojega je zamijenio.

Barcelona je pogotke postignula lakoćom, Arturo Vidal je već u 3. minuti iskoristio ubacivanje Franikea de Jonga - 0:1.

Martin Braithwaite zakucao je loptu iz blizine nakon što mu je Messi glavom loptu gurnuo u gužvi - 0:2.

Braithwaite je u 37. minuti postigao prvi pogodak u dresu Barcelone, u 59. minuti nakon Messijeva dodavanja propustio je priliku za drugi pogodak.

VAR je pokazao da je Jordi Alba u 80. minuti izbjegnuo zaleđe nakon Messijeva dodavanja, sjurio se branič Barcelone prema vrataru Mallorce i mirno poentirao - 0:3.

U sudačkoj nadoknadi Messi se u kaznenom prostoru oslobodio pratnje i desnom nogom postigao pogodak uz pomoć bloka - 0:4.

Na kraju  Luis Suarez nije iskoristio zicer, vratar Manolo Reina spriječio je još teži poraz.

Pobjeda je rezultatski izgledala uvjerljivije od igre Barcelone, što je karakteristika igre velikih momčadi.

Filip Bradarić doživio je neugodan poraz.

U borbi za ostanak Celta Vigo je na domaćem terenu ostala bez bodova u 91. minuti.

Bradarić je odigrao cijelu utakmicu nakon koje je Villarreal nastavio borbu za europski plasman.

Utakmice 28. kola: Espanyol - Alaves 2:0 (Bernardo 45+3, Wu Lei 47), Celta Vigo - Villarreal 0:1 (Trigueros 90+1), Leganes - Valladolid 1:2 (Oscar 84-11m/Unal 2, Alcaraz 54), Mallorca - Barcelona 0:4 (Vidal 3, Braithwaite 37, Jordi Alba 80, Messi 90+3)

Poredak: Barcelona 61, Real Madrid 56 (27), Sevilla 50,...