×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 50

Cristiano Ronaldo odveo Real Madrid do pobjede u gradskom derbiju protiv Atletica

Srijeda, 11. travnja 2012. 23:50 Napisao/la

U 150. gradskom derbiju Real Madrid je svladao Atletico Madrid 4:1 i zadržao prednost od četiri koraka u odnosu na Barcelonu

Real Madrid je na pravi način odgovorio Barceloni i izazovu Katalonaca. U gradskom derbiju s Atletico Madridom, 150. po redu, "kraljevi" su uvjerljivo nokautirali domaćina, svladavši ga sa 4:1. Pobjedom je Real Madrid vratio četiri boda prednosti u odnosu na Barcelonu.

Čovjek večeri - Cristiano Ronaldo. Postigao je famozni CR7 čak tri gola, stigavši do brojke od 40 golova u Primeri, odnosno 52 ukupno u svim natjecanjima u kojima je Real Madrid nastupao ove sezone. Definitivno je Portugalac u sjajnoj formi, koju uspjeva zadržati cijele sezone, što je doista podatak za divljenje...

Utakmica je balansirala u neizvjesnosti nešto malo više od sat vremena. Real Madrid je poveo u 25. minuti, ali je onda Falcao sjajnim pogotkom glavom izjednačio na 1:1. Izgledalo je u tim trenucima kako bi Atletico mogao Barceloni napraviti "uslugu svih usluga", ali nije dugo trajalo. U 68. minuti je Ronalno postigao nevjerojatan gol, teledirigiranom loptom, koja je "krenula visoko, pa se spustila nisko", svladao je Courtioisa za 2:1. Onda je stigao penal za goste, koji je opet CR7 pretvorio u gol, stoga je priča bila ispričana. Callejon je samo potvrdio dominaciju "kraljeva"...

Granada nije uspjela svladati Athletic Bilbao, koj je iako umoran od europskih nastupa uspio nadoknaditi 0:2 i to u posljednjih desetak minuta. Valencija se nakon boda sa Santiago Bernabeu stadiona goropadno postavila prema Rayo Vallecanu i "isprašila" ga sa 4:1. Sporting Gijon je, pak, nakon pobjede nad Levanteom zadržao barem deklarativne nade za ostanak u Primeri.

PRIMERA, 33. kolo, srijeda: Granada - Athletic Bilbao 2:2 (Jaime Romero 2, Geijo 74/Llorente 81, Susaeta 87), Sporting Gijon - Levante 3:2 (Trejo 22, Lora 74, Sangoy 84/Valdo 16, Kone 63), Valencia - Rayo Vallecano 4:1 (Jonas 41, Jordi Alba 70, Jonas 77 (11m), Palbo Hernandez 88/Diego Costa 72), Atletico Madrid - Real Madrid 1:4 (Falcao 55/Cristiano Ronaldo 25, Cristiano Ronaldo 68, Cristiano Ronaldo 83 (11m), Callejon 88)